Premier League: Hit kolejki dla Arsenalu!

Arsenal w niedzielnym meczu wygrał z Liverpoolem 3:2. W tymże spotkaniu nie brakowało niczego, a fani, którzy zdecydowali się na oglądanie tego spektaklu nie mogli poczuć się zawiedzeni!

Pomimo dobrej formy Arsenalu i niezbyt dobrej Liverpoolu, ten mecz nie miał zdecydowanego faworyta, jak w takich meczach już bywa. Na gole nie musieliśmy długo czekać. W 1′ minucie Martin Ödegaard podał do Gabriela Martinelliego a młody Brazylijczyk otworzył wynik spotkania. Do wyrównania doprowadził Darwin Nunez, który w 34′ minucie wykazał się opanowaniem i wykorzystał podanie od Luisa Diaza. Bramkę do szatni strzelił Bukayo Saka. Do przerwy więc prowadzili gospodarze.

Po zmianie stron mecz nie stracił na swojej intensywności. W 53′ minucie Diogo Jota popisał się sprytną asystą do Roberto Firmino a ulubieniec The Kop zmienił wynik spotkania na 2:2. “The Reds” zaprzepaścili jednak ten remis dosyć pechowo. W 76′ minucie Thiago Alcantara zagrał piłkę ręką w polu karnym a karnego na gola zamienił Bukayo Saka. Podopieczni Jurgena Kloppa dwoili się i troili aby zmienić wynik na swoją korzyść, ale maszyna Mikela Artety po raz kolejny nie zawiodła. Arsenal wygrywa z słabym w tym sezonie Liverpoolem 3:2.

09.10.2022r, 10. kolejka Premier League, Emirates Stadium (Londyn)

Arsenal – Liverpool 3:2

Martinelli 1′, Saka 45+5′, 76′ (K) – Nunez 34′, Firmino 53′

Arsenal FC: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Tomijasu – Ödegaard (82. Tierney), Partey, Xhaka – Saka (90+4. Vieira), Jesus (90+1. Nketiah), Martinelli.

Alisson – Alexander-Arnold (46. Gomez), Matip (69. Konaté), van Dijk, Tsimikas – J. Henderson (C), Alcântara – Salah (69. Fabinho), Jota (81. Elliott), Díaz (42. Firmino) – Núñez.