W najciekawiej zapowiadającym się meczu 11. kolejki angielskiej Premier League Liverpool FC przegrał przed własną publicznością z Chelsea 1:2.

Spotkanie od początku toczyło się w szybkim tempie. Już w 9. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Na strzał z około 25 metrów zdecydował się Emre Can. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od Gary’ego Cahilla, co zmyliło Thibauta Courtoisa, i wpadła do bramki.
Na odpowiedź Chelsea nie trzeba było długo czekać. W 14. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu karnym “The Reds” nastąpiło niemałe zamieszanie. Ostatecznie po strzale Cahilla piłkę wyłapał Simon Mignolet, jednak przekroczyła już ona linię bramkową, co udowodniła technologia goal-line.
Piłkarze Liverpoolu starali się przejąć inicjatywę. Bardzo aktywny był przede wszystkim Philippe Coutinho. Wraz z upływem czasu rozkręcali się jednak podopieczni Jose Mourinho. W końcówce pierwszej połowy swoje okazje mieli Diego Costa i Eden Hazard, ale strzelali niecelnie lub zbyt lekko, aby zaskoczyć Simona Mignoleta. Po wyrównanej grze, do przerwy na Anfield Road widniał remis 1:1.

Drugą odsłonę od ataków zaczęła Chelsea. Strzały oddawali Oscar i Costa, jednak ich próby nie przyniosły efektu. Liverpool pierwszą dogodną okazję miał w 53. minucie. Strzał Raheema Sterlinga po jego indywidualnej akcji z trudem obronił Courtois.
W 67. minucie “The Blues” wyszli na prowadzenie. Cesar Azpilicueta pomknął lewą stroną i zagrał piłkę w pole karne wzdłuż bramki. Żaden z obrońców Liverpoolu jej nie wybił i ta trafiła pod nogi Diego Costy, który nie miał problemów ze skierowaniem jej do siatki, zdobywając tym samym swoją dziesiątą bramkę w sezonie.
Podopieczni Brendana Rodgersa rzucili się do ataku w celu odrobienia strat, jednak piłkarze Chelsea w swoim stylu skupili się na grze defensywnej i skutecznie bronili dostępu do własnej bramki.
W 88. minucie miała miejsce kontrowersyjna sytuacja. Po strzale Stevena Gerrarda piłka odbiła się od Gary’ego Cahilla. Gospodarze domagali się rzutu karnego i, jak pokazały telewizyjne powtórki, mieli ku temu podstawy, gdyż futbolówka trafiła w rękę obrońcy Chelsea. Gwizdek arbitra jednak milczał.
“The Reds” nie byli w stanie odmienić już losów spotkania i ulegli Chelsea 1:2.

Liverpool FC – Chelsea FC 1:2 (1:1)
Gol 1:0 – 9′ – Emre Can
Gol 1:1 – 14′ – Gary Cahill
Gol 1:2 – 67′ – Diego Costa