Premier League: Liverpool pokonuje Tottenham!

W hicie 10. kolejki Premier League Liverpool po trudnym meczu pokonał u siebie Tottenham.

Już w pierwszej akcji meczu, w pierwszej minucie mocnym strzałem zza pola karnego popisał się Son. Piłka po strzale Koreańczyka odbiła się od poprzeczki, jednak do futbolówki dobiegł niezawodny Harry Kane, po czym wpakował ją do siatki.

Gazzaniga jak ściana! W pierwszej połowie Argentyńczyk bronił absolutnie wszystkie strzały napastników gospodarzy.

W 27. minucie Mohamed Salah próbował zaskoczyć bramkarza gości. Egipcjanin oddał strzał z linii pola karnego. Jednak doskonałą interwencję zaprezentował Paulo Gazzaniga, który “wypluł piłkę na bok”. Futbolówkę próbował dobijać Roberto Firminho, jednak Argentyńczyk ponownie popisał się znakomitą paradą.

Chwilę później próbował Virgil van Dijk, który znalazł sobie trochę miejsca w polu karnym, uderzył z głowy pod poprzeczkę, ale kolejny raz wspaniałą postawę pokazał Paulo Gazzaniga. Minutę później bramkarz Kogutów ponownie musiał wykazać się znakomitym refleksem. Trent Alexander-Arnold oddał atomowy strzał na bramkę gości, jednak znowu swoją wyższość nad zawodnikami Liverpoolu pokazał argentyński bramkarz Spurs.

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnej, dobrej parady argentyńskiego bramkarza Kogutów, jednak po jego interwencji Tottenham wyszedł z groźną kontrą. Do piłki dopadł Heung-Min Son, z łatwością przemknął między obrońcami i znalazł się w dobrej pozycji naprzeciwko bramki. Ominął Alissona i uderzył na bramkę, jednak piłka uderzyła w poprzeczkę i nic więcej z tej akcji nie wyszło.

W 52. minucie Liverpool w końcu dopiął swego. Z prawej strony pola karnego znalazł się niekryty Jordan Henderson. Anglik uderzył piłkę lewą nogą i pokonał argentyńskiego golkipera Spurs.

Serge Aurier sfaulował w 74. minucie Sadio Mane. Sędzia Anthony Taylor podyktował rzut karny dla Liverpoolu. Do piłki podszedł Salah i pewnie pokonał golkipera drużyny gości, ustalając wynik na 2:1.

Anfield (Liverpool) 27.10.2019, godz. 17:30

Liverpool – Tottenham 2:1

Bramki: Kane 1′, Henderson 52′, Salah 75′

Żółte kartki: Sissoko 36′, Rose 38′, Lovren 50′, Alexander-Arnold 64′, Ndombele 72′, Milner 91′

Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson; Fabinho, Henderson, Wijnaldum (77′ Milner); Salah (85′ Gomez), Mané, Firmino (94′ Origi)

Tottenham: Gazzaniga; Aurier (84′ Lucas), Alderweireld, Sánchez, Rose; Winks (63′ Ndombele), Sissoko; Son, Eriksen (88′ Lo Celso), Dele; Kane