Premier League: Hit dla Arsenalu, Kanonierzy z awansem do pierwszej czwórki

Arsenal

W meczu 34. kolejki Premier League Arsenal pokonał Manchester United 3:1. Dzięki tej wygranej podopieczni Mikela Artety awansowali na czwarte miejsce, a Czerwone Diabły praktycznie wypisały się z gry o Ligę Mistrzów.

W pierwszej połowie gospodarze szybko objęli prowadzenie, bo już w 3. minucie na listę strzelców wpisał się Nuno Tavares. Jednobramkowa przewaga niezadowoliła The Gunners, którzy chwilę po upływie drugiego kwadransa po raz drugi pokonali Davida De Geę za sprawą Bukayo Saki, który trafił z rzutu karnego. Kontaktowy gol Cristiano Ronaldo w końcówce pierwszej części przywrócił nadzieję na punkty dla Czerwonych Diabłów.

Od początku gwizdka sędziego rozpoczynającego drugą połowę podopieczni Ralfa Rangnicka rzucili się do ataku i opłaciło im się to, bo w 57. minucie sędzia wskazał na wapno po zagraniu ręką Tavaresa. Do jedenastki podszedł Bruno Fernandes, ale tylko trafił w słupek. Pudło z karnego podbudowało morale Kanonierów, którzy powiększyli przewagę po kapitalnym uderzeniu Granita Xhaki sprzed szesnastki. Ostatecznie bramka Szwajcara dała Arsenalowi dziś zwycięstwo i awans do pierwszej czwórki.