Premier League: Hat-trick Martiala. Manchester lepszy w pojedynku o Europę!

Środowe spotkanie Manchesteru United z Sheffield United było pierwszym pojedynkiem na Old Trafford o ligowe punkty od 108 dni. Mecz miał bardzo ważne tło, ponieważ obie drużyny walczą o grę w Lidze Mistrzów.

Ole Gunnar Solskjaer dokonał trzech zmian w wyjściowym składzie Czerwonych Diabłów względem piątkowego spotkania z Tottenhamem Hotspur. Manchester United wówczas zremisował w Londynie 1:1.

Od początku spotkania grę prowadziły Czerwone Diabły. Już w 7. minucie zabójczą akcję prawą stroną boiska zrobił Marcus Rashford. Anglik podał do znajdującego się na świetnej pozycji w polu karnym Anthony’ego Martiala, który pokonał Simona Moore’a.

Osiem minut później Francuz chciał się odwdzięczyć Rashfordowi asystą. Martial zagrał do kolegi z ataku, który znajdywał się na lepszej pozycji, ten jednak fatalnie chybił obok prawego słupka.

W 44. minucie Manchester United przeprowadził bardzo podobną akcję do tej z 7. minuty. Tak jak ona miała również “bramkowe” zakończenie. Aaron Wan-Bissaka z prawej strony boiska zagrał do znajdującego się w polu karnym Anthony’ego Martiala. Ten dołożył stopę i zmienił podanie na gola. Tablica przed końcem drugiej połowy wyświetlała wynik 2:0.

Na drugą część spotkania zawodnicy Ole Gunnara Solskjaera wyszli w takim samym zestawieniu. Szkoleniowiec Sheffield United, Chris Wilder przeprowadził jednak dwie zmiany. Na boisku zameldowali się Oliver McBurnie oraz Sander Berge. Plac gry opuścili Lys Mousset i Oliver Norwood, którzy w pierwszej połowie nie przekonali Wildera do siebie swoją grą.

W 74. minucie Marcus Rashford doskonałym podaniem znalazł kolegę z drużyny, któremu już raz asystował w tym meczu – Anthony’ego Martiala. Francuz przyjął piłkę od Anglika i sprytnie przelobował Simona Moore’a.

W 80. minucie Ole Gunnar Solskjaer postanowił przeprowadzić aż 5 zmian na raz. Na boisko weszli Mata, James, Pereira, Ighalo i McTominay. Zmiany Norwega były ostatnią ciekawą sytuacją w tym spotkaniu. Przy końcowym gwizdku arbitra na tablicy z wynikiem widniał rezultat 3:0.

Old Trafford (Manchester) 24.06.2020, godz. 19:00

Manchester United – Sheffield United 3:0

7′ Martial, 44′ Martial, 74 Martial

Żółte kartki: Shaw

Manchester United: De Gea – Shaw, Maguire, Lindelof, Wan-Bissaka – Matić, Pogba (80′ Pereira) – Rashford (80′ James), Fernandes (80′ McTominay), Greenwood (81′ Mata) – Martial (80′ Ighalo)

Sheffield United: Moore – Jagielka, Robinson, Basham – Stevens, Baldock, Lundstram, Norwood (46′ Berge), Fleck – Mousset (46′ McBurnie), McGoldrick (64′ Zivkovic)