Premier League: Gol w ostatniej akcji meczu! Wielkie emocje na Anfield!

źródło: Twitter (@NUFC)

Newcastle United z tygodnia na tydzień zaskakuje coraz bardziej. Najpierw ukąsili West Ham, a teraz zremisowali z Liverpoolem.

Tydzień temu mało kto zakładał, że bijące się o utrzymanie Newcastle pokona walczący o puchary West Ham United. Piłkarze Steve’a Bruce’a będą chcieli sprawić kolejną niespodziankę i pokonać Liverpool. “The Reds” nie mogą ostatnich tygodni zaliczyć do udanych. Niedawno stracili matematyczne szanse na obronę tytułu Mistrzów Anglii, później odpadli z Ligi Mistrzów, a na dodatek przez cały czas towarzyszyło im zamieszanie związane z Superligą.

Podopieczni Jurgena Kloppa rozpoczęli spotkanie z wielkim przytupem. W 3′ minucie fenomenalną bramkę zdobył Mohamed Salah, który poprzednie spotkanie z Leeds rozpoczął na ławce rezerwowych. Egipcjanin przyjął piłkę tyłem, odwrócił się razem z nią i pewnym uderzeniem pokonał Martina Dubravkę. Pomimo tego, że to LFC kontrolowało przebieg pierwszej połowy, to “Sroki” również miały swoje okazje. W 21′ minucie Sean Longstaff mógł pokonać Alissona, ale ten pozostawał czujny i obronił groźny strzał. Piłkarze z Anfield Road mogli prowadzić kilkoma bramkami, jednakże Jota, Sadio Mane, czy Mohamed Salah nie wykorzystywali dogodnych sytuacji. W pierwszej połowie jednak zawodnicy obu zespołów zapewnili nam całkiem niezłe widowisko.

Druga połowa zapowiadała się niemniej ciekawie. W 55′ minucie Joelinton mógł wyrównać, jednak niesamowitą paradą popisał się brazylijski bramkarz. Za chwilę Firmino mógł podwyższyć prowadzenie, jednakże tym razem Dubravka pokrzyżował jego plany. Pokonać Słowaka nie zdołali także Trent Alexander-Arnold, James Milner czy po raz kolejny dwójka atakujących Mane-Salah. Wydawać się mogło, że Mistrzowie Anglii dowiozą korzystny wynik do końca, ale w doliczonym czasie gry Callum Wilson po dobitce wpakował piłkę do siatki. 1:1? Nic bardziej mylnego! VAR anulował gola po zagraniu piłki ręką! Tym samym “The Reds” wyg… Nie, nie wygrywają! W ostatniej akcji meczu Joe Willock pokonał Alissona i zapewnił “The Magpies” bardzo cenny remis! Liverpool oddala się od europejskich pucharów! Najlepszy komentarz? Wpis na Twitterze Newcastle po golu Willocka: