blank
Udostępnij:

Premier League: FC Liverpool odwrócił losy meczu na Molineux, trzy asysty Mohameda Salaha

Piłkarze FC Liverpoolu schodzili do szatni ulegając z Wolverhampton Wanderers 0:1. Po przerwie gole Cody'ego Gakpo, Andrew Robertsona i Harveya Elliotta pozwoliły wygrać The Reds z Wilkami (3:1) na Molineux w ramach 5. kolejki Premier League.

Jurgen Klopp dokonał kilku zmian. Trent Alexander-Arnold pauzował z powodu kontuzji ścięgna podkolanowego, a Virgil van Dijk został zawieszony i ukarany przez związek na 100 tysięcy funtów. Ibrahima Konate wrócił dopiero dwa dni temu do treningów i w jego miejsce wskoczył Jarell Quansah, którego latem sprowadzono z Bristol City.

W ósmej minucie Neto wymanewrował linię obrony The Reds, przedostając się w pole karne. Portugalczyk wyłożył piłkę wzdłuż bramki do Hwang Hee-Chana, a ten perfekcyjnie pokonał Alissona. Po przerwie Klopp wprowadził Luisa Diaza, który wprowadził trochę ożywienia. W 55. minucie Mohamed Salah zagrał piłkę do Cody'ego Gakpo, który z bliska dołożył tylko nogę i goście cieszyli się w końcu upragnionym golem.

W 85. minucie drugą asystę tego dnia zaliczył Salah, który przytomnie dograł do Andrew Robertsona i Szkot płaskim strzałem wyprowadził na prowadzenie Liverpool. Hat-trick asyst Egipcjanina miał miejsce w doliczonym czasie gry, kiedy 31-latek odegrał futbolówkę do 20-letniego Harveya Elliota. Teraz przed zespołem Kloppa wyjazdowa rywalizacja z austriackim LASK Linz w Lidze Europy, a w lidze podejmą rewelacyjny w ostatnim czasie West Ham United na Anfield.