Premier League: Everton pokonuje Fulham, aż pięć goli

Everton

źródło: premierleague.com

W meczu Fulham – Everton, goście wygrali 2:3 i przełamali passę trzech przegranych w lidze.

Pierwsza połowa była definicją obecnego sezonu Premier League. Dużo goli, piękne akcje i mnóstwo emocji. Worek z bramkami otworzył już w pierwszej minucie niezawodny Calvert-Lewin. Anglik wykorzystał błąd defensywy Fulham i instynktownie zdołał strzelić gola. Kilka chwil później do odrabiania strat wzięli się gospodarze. Po ładnej klepce w środku pola Reid wyszedł na dobrą pozycję. Jamajczyk spojrzał w kierunku bramki i mocnym uderzeniem na dłuższy słupek pokonał Pickforda. Wyraźnie podrażniony startą Everton nie był dłużny swojemu przeciwnikowi. Iwobi włączył tryb Messi i po solowej akcji przerzucił piłkę na lewą stronę boiska. Tam na futbolówkę czekał już Lucas Digne. Francuz dośrodkował w pole karne, a piłkę głową idealnie umieścił w siatce Calvert-Lewin. To był już drugi gol Anglika w dzisiejszym meczu. W 35. minucie Digne znów dośrodkował w pole karne, a niespodziewanie, z drugiej linii zdołał do niej dojść Doucouré. Pomocnik po strzale głową zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach The Toffees. Pierwsza niezwykle emocjonująca połowa zakończyła się wynikiem 1:3, dla gości.

Druga połowa rozpoczęła się o wiele spokojniej. Everton starał się kontrolować wynik, a Fulham nie do końca miało pomysł na sforsowanie obrony rywala. Taka sytuacja utrzymywała się aż do 68. minuty, gdy Godfrey sfaulował przeciwnika, a sędzia wskazał na wapno. Do piłki podszedł Cavaleiro i… nie trafił. To był kolejny niewykorzystany rzut karny przez Fulham, w obecnym sezonie. Bramka dla gospodarzy wisiała w powietrzu. Zaledwie dwie minuty po spudłowanej jedenastce, Lookman posłał ładną piłkę w pole karne. Doszedł do niej Loftus-Cheek i strzelił gola kontaktowego. Jednak to był ostatni istotny akcent w tym meczu. Fulham chciało zdobyć gola dającego im remis, ale Everton skutecznie im to uniemożliwił i wygrał to spotkanie.

22.11.2020r, 9. kolejka Premier League, Craven Cottage

Fulham F.C. – Everton F.C. 2:3 (1:3)

Bramki: 15′ Decordova-Reid, 70′ Loftus-Cheek – 1′, 29′ Calvert-Lewin, 35′ A. Doucouré

Fulham F.C.: Aréola – Aina, J. Andersen, Adarabioyo, A. Robinson – Lemina (69′ Anguissa), Reed – Cavaleiro, Cairney (58′ A. Mitrović), Lookman – Decordova-Reid (58′ Loftus-Cheek).

Everton F.C.: Pickford – Godfrey, Y. Mina, M. Keane, Digne – A. Doucouré, Allan, Iwobi – James Rodríguez (74′ Davies), Calvert-Lewin, Richarlison (76′ Sigurdsson).

Kartki: 29′ Decordova-Reid (FUL), 56′ A. Robinson (FUL)

Sędzia: Madley