Premier League: Erling Haaland się nie zatrzymuje. Manchester City z kolejną wygraną [WIDEO]

Manchester City w pierwszym sobotnim meczu wygrał dosyć pewnie z Wolverhampton 3:0.

Po przełożeniu 7. kolejki Premier League nie wszystkie ekipy powróciły na boiska w 8. serii gier. Wśród zespołów, które jednak rozegrały swoje spotkanie był Manchester City i Wolverhampton.

Na Molineux strzelanie rozpoczęło się już w pierwszej minucie. Dokładną wrzutkę Kevina De Bruyne wykorzystał Jack Grealish, który był ostatnio krytykowany za złą dyspozycję. Po piętnastu minutach spotkania goście prowadzili już 2:0. Wszystko za sprawą wyśmienitego w tym sezonie Erlinga Haalanda. Norweg huknął zza pola karnego po udanym zwodzie obrońcy rywali. Kolejnym ważnym wydarzeniem w pierwszej połowie była czerwona kartka dla Nathana Collinsa. Obrońcę Wolves totalnie odcięło, gdy bezpardonowo wjechał korkami w brzuch Grealisha. Od tego momentu “Wilki” były zmuszone do gry w 10-tkę.

Tuż po przerwie bramkę kontaktową mógł strzelić Goncalo Guedes, ale fatalnie nie trafił w piłkę i ostatecznie nawet nie postraszył Edersona. Na odpowiedź mistrzów Anglii nie trzeba było długo czekać. Akcję rozpoczął Phil Foden podając do De Bruyne. Belg oddał ją Haalandowi, a ten najpierw wykonał serię zwodów a później podał z powrotem do De Bruyne, który wyłożył “ciasteczko” Fodenowi. Rezultat spotkania nie uległ zmianie i Manchester City może dopisać kolejne trzy punkty do ligowej tabeli.

17.09.2022, 8.kolejka Premier League, Molineux (Wolverhampton)

Wolverhampton – Manchester City 0:3

Grealish 1′, Haaland 16′, Foden 69′

Wolverhampton: Sá – Castro, Collins, Kilman, Aït-Nouri (81. Semedo) – Nunes, Rúben Neves (C), Moutinho – P. Neto (86. Campbell), Guedes (70. Hwang Hi-čchan), Podence (70. Bo. Traoré).

Manchester City: Ederson – Stones, Dias, Akanji, Cancelo – De Bruyne (C) (72. Gündoğan), Rodri (81. Gómez), B. Silva (72. Álvarez) – Foden (72. Mahrez), Haaland, Grealish (77. Palmer).