Premier League: Dublet Sadio Mane i trzy punkty pozostają na Anfield

W ramach 5. kolejki Premier League, FC Liverpool nie bez trudu odniósł zwycięstwo z Newcastle United (3:1). Drużyna z Anfield przygotowuje się już do wtorkowego spotkania w Lidze Mistrzów, w której zmierzy się na wyjeździe z SSC Napoli.

Pierwsze minuty nie wskazywały, że ekipa prowadzona przez Jurgena Kloppa będzie miała kłopoty. W 7. minucie 25-letni Jetro Willems idealnie przymierzył z ostrego kąta i Adrian nie miał nic do powiedzenia. W błędzie byli fani, którzy liczyli na niespodziankę. W 28. minucie Sadio Mane wziął przykład od rywala i pięknym uderzeniem zewnętrzną częścią buta pokonał bezradnego Martina Dubrawkę. Pięć minut przed zejściem do szatni gospodarze doprowadzili do prowadzenia. Roberto Firmino, który zmienił kontuzjowanego Divocka Origiego wyłożył prostopadłą piłkę do Senegalczyka Sadio Mane, który z bliskiej odległości skierował futbolówkę do siatki. Rezultat sobotniego meczu ustalił niezawodny Mohamed Salah.