Premier League: “Diabły” van Gaala lepsze od “Świętych” Koemana

W meczu kończącym 15. kolejkę angielskiej Barclays Premier League doszło do pojedynku drużyn prowadzonych przez holenderskich szkoleniowców. Southampton FC prowadzony przez Ronalda Koemana uległ u siebie Manchesterowi United Louisa van Gaala 1:2.

Pierwsze minuty meczu były raczej spokojne. W 12. minucie na prowadzenie wyszły jednak “Czerwone Diabły”, a stało się to w dość niecodziennych okolicznościach. Obrońca gospodarzy Jose Fonte próbował zagrać piłkę do własnego bramkarza, ale uczynił to zbyt lekko i dopadł do niej Robin van Persie, który w sytuacji sam na sam pokonał Frasera Forstera.
“Święci” ruszyli do odrabiania strat. Udało im się wyrównać w 31. minucie. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, w polu karnym doszło do sporego zamieszania, w którym najlepiej odnalazł się Graziano Pelle, doprowadzając do remisu.
W końcowych fragmentach pierwszej odsłony ponownie to podopieczni Louisa van Gaala byli stroną przeważającą, ale więcej goli już nie padło.

Drugą połowę od mocnego uderzenia próbowali z kolei rozpocząć gospodarze. Dobre okazje do zdobycia gola mieli Steven Davis i Shane Long, ale nie potrafili zamienić ich na bramki.
Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 71. minucie. Po dośrodkowaniu Wayne’a Rooneya swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył van Persie i piłkarze z Manchesteru ponownie objęli prowadzenie.
Końcówka meczu to napór piłkarzy Southampton. Nie przełożyło się to jednak na gola i ostatecznie podopieczni Ronalda Koemana musieli uznać wyższość Manchesteru United.

Southampton FC – Manchester United 1:2 (1:1)
Gol 0:1 – 12′ – Robin van Persie
Gol 1:1 – 31′ – Graziano Pelle
Gol 1:2 – 71′ – Robin van Persie