Premier League: Czerwone Diabły górą w starciu Burnley, dublet Greenwooda

Greenwood

Manchester United pokonał 3:1 Burnley w ramach 32. kolejki Premier League. Wszystkie gole padły w drugiej połowie spotkania.

Pierwsze 45. minut to dominacja ekipy z Old Trafford, jednak piłka ani razu nie zatrzepotała w siatce. Zabawa rozpoczęła się po zmianie stron. Wtedy to spotkanie bardziej się wyrównało pod względem oddanych strzałów, jednak to Manchester wykazał się lepszą skutecznością. W 48. minucie pierwszego gola zdobył Mason Greenwood, który wykorzystał zagranie od Marcusa Rashforda. Dwie minuty później stan meczu wyrównał James Tarkowski. Czerwone Diabły szły jak po swoje i kolejnymi trafieniami autorstwa Greenwooda i Cavaniego przypieczętowali zwycięstwo nad rywalem. Do lidera zza miedzy tracą osiem punktów.