Premier League: City pewnie wygrywa z Huddersfield

W meczu 23. kolejki Premier League, piłkarze Manchesteru City pokonali na wyjeździe Huddersfield Town 3:0. Gole dla The Citizens strzelali Danilo, Sterling i Sane.

Premier League (Twitter)

Faworyt tego spotkania był jeden, był nim Manchester City, każdy inny wynik niż zwycięstwo The Citizens można by było uznać za sensację.

Już w 3. minucie goście mogli wyjść na prowadzenie. Sergio Agüero minął jednego z obrońców Huddersfield, uderzył w stronę bramki gospodarzy, lecz piłka przeleciała obok bramki. Chwilę później do ataku ruszyło Huddersfield. Jason Puncheon dośrodkował w szesnastkę, tam główkował Adama Diakhaby, ale uderzenie napastnika gospodarzy pozostawiło wiele do życzenia. W 18. minucie gościom udało się wyjść na prowadzenie. Danilo uderzył sprzed pola karnego, piłka odbiła się od Christophera Schindlera, zaskoczyła Jonasa Lössla i wpadła do siatki. Gospodarze bramce Edersona ponownie zagrozili po upływie dwóch kwadransów pierwszej połowy. Z dystansu uderzał Terence Kongo jednak brazylijski bramkarz spokojnie złapał futbolówkę. W końcowych minutach pierwszej połowy podopieczni Pepa Guradioli mogli podwyższyć prowadzenie, ale İlkay Gündoğan strzelił minimalnie niecelnie. Do przerwy Huddersfield przegrywał z Manchesterem City 0:1.

W 54. minucie goście podwyższyli prowadzenie, Leroy Sane dośrodkował pod bramkę, a tam szczupakiem do siatki trafił Raheem Sterling. Dwie minuty później było już 0:3. Agüero podał do Sane, ten minął obrońcę, wyszedł sam na sam z bramkarzem i go pokonał. Później tempo meczu siadło i jeśli widzieliśmy jakieś akcje to ze strony gospodarzy. W 79. minucie, Steve Mounie zdecydował się na kopnięcie sprzed szesnastki i niewiele się pomylił. Ten sam gracz mógł strzelić gola honorowego w doliczonym czasie gry, ale z najbliższej odległości fatalnie przestrzelił i ostatecznie Huddersfield Town przegrał z Manchesterem City 0:3.

Huddersfield Town – Manchester City 0:3 (0:1)