Premier League: City lepsze od Arsenalu

Manchester City

W meczu 11. kolejki Premier League, Manchester City pokonał Arsenal 3:1. Bramki dla gospodarzy zdobyli Kevin De Bruyne, Sergio Agüero i Gabriel Jesus. Honor Kanonierom uratował Alexandre Lacazette.

Już w 2. minucie gospodarze powinni wyjść na prowadzenie. Po podaniu Kevina De Bruyne, Sergio Agüero uderzył obok bramki z ostrego kąta. Chwilę później odpowiedział Arsenal. Alexisa Sánchez zagrał do Mesuta Özila, Niemiec strzelił jednak zbyt słabo i piłka przeleciała obok bramki. W 19. minucie City objęło prowadzenie. Po podaniu Fernandinho, ładnym uderzeniem sprzed pola karnego popisał się De Bruyne. Tuż przed przerwą goście powinni wyrównać, ale strzał  Aarona Ramseya świetnie wybronił Ederson.

Od początku drugiej połowy “Obywatele” nadal dominowali. Efektem tego był rzut karny dla City po faulu Nacho Monreala na Rahemie Sterlingu. Do piłki ustawionej jedenaście metrów od bramki podszedł Sergio Agüero i mimo że trafił w słupek, to piłka szczęśliwie wpadła do bramki. Nadzieje na remis dla Arsenalu przywrócił Alexandre Lacazette, który pokonał bezradnego bramkarza The Citizens. Kanonierzy jednak nie cieszyli się długo z tego gola, bo zaledwie dziesięć minut później Gabriel Jesus strzelił na 3:1. Ta bramka raczej nie powinna być uznana, bo podający David Silva był na pozycji spalonej.

Ostatecznie Manchester City pokonał Arsenal 3:1 i zanotował kolejny mecz bez porażki w tym sezonie Premier League, natomiast Kanonierzy zostali pokonani po raz czwarty.