Premier League: Chelsea wygrywa na początku kampanii 2020/21

twitter.com/ChelseaFC

Starcie Brighton z Chelsea zakończyło się zwycięstwem gości 3:1. Na listę strzelców wpisali się Jorginho, Reece James oraz Kurt Zouma po stronie The Blues, zaś dla gospodarzy trafił Leandro Trossard.

Początkowo mogło się wydawać, że podopieczni Franka Lamparta będą mieć łatwą przeprawę, ale nic z tych rzeczy. Gospodarze postawili na prawdę twarde warunki, przez co gra The Blues nie była taka idealna. W pierwszej połowie mieli oni zaledwie 41% posiadania piłki, co na taką drużynę jest mocno średnim wynikiem. Bronili się za to statystyką strzałów, które były na ich korzyść. W 23. minucie Jorginho pewnie wykorzystał rzut karny, dzięki czemu Chelsea wyszła na prowadzenie.

Po zmianie stron to Brighton miało problem z utrzymaniem się przy futbolówce, ale nie zmniejszali oni częstotliwość ataków. W 54. minucie Leandro Trossard doprowadził do wyrównania, ale tylko przez chwilę taki wynik miał miejsce na stadionie. Zaledwie dwie minuty później Reece James szybko skreślił marzenia gospodarzy o jakiejkolwiek dziś zdobyczy punktowej. Niedługo później Kurt Zouma definitywnie przypieczętował zwycięstwo swojej drużyny, a do końcowych minut piłka ani razu nie zatrzepotała już w siatce.