Premier League: Chelsea odskakuje Tottenhamowi w tabeli

Olivier Giroud

Chelsea pokonała Tottenham Hotspur 2:1 w 27. kolejce Premier League. Bramki dla “The Blues” zdobyli Olivier Giroud i Marcos Alonso. Samobójcze trafienie dla Tottenhamu zaliczył Antonio Rudiger.

Ten mecz śmiało można było określić hitem kolejki i bitwą o top 4 w lidze. Dość niespodziewanie jednym z bohaterów popołudnia okazał się być Giroud. Francuz dopiero po raz trzeci w tym sezonie wyszedł do gry w podstawowym składzie Chelsea. A wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie już w 15. minucie. Przez chwilę mogło jednak zadrżeć serce u kibiców gospodarzy. Giroud najpierw z ostrego kąta trafił prosto w bramkarza. Następnie przy dobitce Ross Barkley uderzył w słupek. Wreszcie za trzecim strzałem Giroud umieścił piłkę w siatce. W 49. minucie było 2:0. Marcos Alonso zdecydował się na strzał po ziemi z około 30 metrów i nie dał szans Hugo Llorisowi. Chelsea mogła podwyższyć wynik jeszcze pod koniec spotkania. Jednak z rzutu wolnego w poprzeczkę trafił Alonso Tottenham zdołał zdobyć bramkę honorową w 89. minucie. Po szybkiej kontrze nabity został Antonio Rudiger i przypadkowo pokonał swojego bramkarza.

Dzięki tej wygranej Chelsea ma cztery punkty nad Tottenhamem i na pewno utrzyma dotychczasową przewagę nad Sheffield United oraz Manchesterem United, którzy mecze w tej serii gier mają przed sobą.

22.02.2020, godz. 13:30, Stamford Bridge, 27. kolejka Premier League

Chelsea – Tottenham Hotspur (1:0)

Olivier Giroud 15, Marcos Alonso 49′ – Antonio Rudiger 89′ (sam.)