Premier League: Cavani ratuje “Czerwone Diabły”. Gol Bednarka dla Southampton

Cavani

Manchester United pokonał Southampton 3:2 w 10. kolejce Premier League. “Święci” prowadzili już 2:0, ale losy meczu odwróciło wejście Edinsona Cavaniego.

W pierwszej połowie zaskoczyli gospodarze. Na prowadzenie wyszli w 23. minucie, z rzutu rożnego dośrodkował James Ward-Prowse. Do piłki najwyżej wyskoczył Jan Bednarek i pokonał Davida de Geę. Po chwili było już 2:0. Tym razem sprawy w swoje ręce wziął Ward-Prowse, strzelając z rzutu wolnego.

“Czerwone Diabły” przegrywały, ale kluczowe stało się wejście Edinsona Cavaniego. Napastnik najpierw zaliczył asystę przy bramce Bruno Fernandesa w 60. minucie. Potem dwukrotnie umieszczał piłkę w bramce, w tym w doliczonym czasie gry. Koniec końców Manchester odnosi ważne zwycięstwo, dzięki któremu utrzymuje dystans do czołówki.

29.11.2020, godz. 15:00, 10. kolejka Premier League

Southampton – Manchester United 2:3 (2:0)

23. Bednarek (Ward-Prowse), 33. Ward-Prowse – 60. B. Fernandes (Cavani), 74. Cavani (B. Fernandes), 90+3. Cavani (Rashford)

Southampton F.C.: A. McCarthy – Walker-Peters (90+4. N’Lundulu), Bednarek, Vestergaard, Bertrand – Armstrong (90. Diallo), Ward-Prowse (C), Romeu, Djenepo (72. S. Long) – Walcott, Adams.

Manchester United F.C.: de Gea (46. D. Henderson) – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire (C), Telles (84. Williams) – Fred, N. Matić, van de Beek – B. Fernandes – Rashford, Greenwood (46. Cavani).