

Premier League: Bez goli na Stamford Bridge
Po dziewięciu dniach przerwy do rywalizacji ligowej powrócili piłkarze angielskich klubów. W jednym z sobotnich spotkań 23. kolejki Premier League doszło do starcia dwóch ostatnich mistrzów Anglii. Na Stamford Bridge Chelsea zremisowała bezbramkowo z Leicester.
Od pierwszego gwizdka sędziego gra toczyła się w szybkim tempie. Dość niespodziewanie inicjatywa należała do gości, którzy w pierwszym kwadransie trzykrotnie zagrozili bramce Chelsea. Shinji Okazaki i Jamie Vardy uderzali jednak niecelnie, a strzał Wilfreda Ndidi obronił Thibaut Courtois.
W kolejnych minutach gra się nieco wyrównała i toczyła się głównie w środku pola. Obu drużynom brakowało natomiast sytuacji bramkowych. Te nadeszły w końcówce pierwszej odsłony. Na niecelny strzał Marca Albrightona, celnym odpowiedział Cesc Fàbregas. Uderzenie Hiszpana zdołał jednak odbić Kasper Schmeichel. Do przerwy kibice zgromadzeni na trybunach Stamford Bridge nie ujrzeli goli.
Przerwa nie pomogła gospodarzom i druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza - od ataków Leicester. W 55. minucie Riyad Mahrez padł w polu karnym po kontakcie z Andreasem Christensenem, ale o rzucie karnym nie mogło być mowy. Chwilę później ponownie ta dwójka wystąpiła w głównych rolach. Algierczyk zdecydował się na strzał z dystansu, ale jego uderzenie zablokował defensor "The Blues".
W 68. minucie sytuacja "Lisów" znacznie się jednak skomplikowała. Po faulu na Victorze Mosesie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Ben Chilwell i podopieczni Claude'a Puele musieli od tego momentu radzić sobie w osłabieniu. Mistrzowie Anglii nie potrafili jednak wykorzystać gry w przewadze. Pomimo wyraźnej przewagi i kilku dogodnych okazji w końcowych minutach meczu, Chelsea nie była w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.
13.01.2018, 23. kolejka Premier League, Londyn, Stamford Bridge, frekwencja - 41 522
Chelsea FC - Leicester City 0:0
Chelsea: Thibaut Courtois - César Azpilicueta, Gary Cahill (Andreas Christensen 33'), Antonio Rüdiger - Victor Moses, N'Golo Kanté, Tiemoué Bakayoko, Cesc Fàbregas (Willian 58'), Marcos Alonso - Eden Hazard (Pedro Rodríguez 58'), Álvaro Morata.
Leicester: Kasper Schmeichel - Daniel Amartey, Aleksandar Dragović, Harry Maguire, Ben Chilwell - Wilfred Ndidi, Matt James (Vicente Iborra 90'), Riyad Mahrez, Marc Albrighton - Shinji Okazaki (Christian Fuchs 73'), Jamie Vardy (Demarai Gray 82').
Żółte kartki: Kanté, Morata - James, Okazaki, Chilwell
Czerwona kartka: Ben Chilwell (Leicester, 68', za drugą żółtą)
Sędzia: Mike Jones
-
AktualnościArsenal mistrzem Premier League po 22 latach – Manchester City zremisował 1:1 z BournemouthNowacki / 20 maja 2026, 14:34
-


AktualnościFabio Pizacane otrzymał Złotą uzdę 2026 po uratowaniu Cagliari w Serie ANowacki / 20 maja 2026, 14:13
-


AktualnościArsenal mistrzem Anglii 2025/26 – tytuł przypieczętowany po remisie Manchesteru City z BournemouthNowacki / 20 maja 2026, 13:46
-


AktualnościDe Zerbi: niedzielny mecz z Evertonem jak finał – Tottenham walczy o utrzymanieNowacki / 20 maja 2026, 13:21
-

AktualnościPep Guardiola ogłosił odejście z Manchesteru City po sezonie, Enzo Maresca ma podpisać trzyletni kontraktNowacki / 19 maja 2026, 14:09
-

AktualnościMarsylia może zapłacić Arsenalowi za ograniczony czas gry Ethana NwaneriegoNowacki / 19 maja 2026, 13:38
































