Premier League: Benteke i Zaha zabawili się z WBA

Crystal Palace

Crystal Palace nie miało większych problemów z West Bromwich Albion w 11. kolejce Premier League. “Orły” rozgromiły rywali 5:1.

Po dwie bramki w tym spotkaniu zdobyli Christian Benteke i Wilfried Zaha. Początek nie zapowiadał tak olbrzymiej różnicy, bowiem po trzydziestu minutach na tablicy wyników był remis 1:1. Po samobójczym trafieniu Darnella Furlonga na listę strzelców wpisał się Conor Gallagher. Potem jednak defensywa WBA popełniała sporo głupich błędów, co wykorzystywało Crystal Palace. Warto jednak też podkreślić, że od 34. minuty gospodarze grali w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Matheusa Pereiry.

6.12.2020, godz. 13:00, 11. kolejka Premier League

West Bromwich Albion – Crystal Palace 1:5 (1:1)

Gallagher 30′ – Furlong 8′ (sam.), Zaha 55′ i 69′. Benteke 59′ i 82′

West Bromwich Albion F.C.: Johnstone – Furlong, Ajayi, Ivanović, Bartley (C), Phillips – Matheus Pereira, Gallagher, Sawyers (80. O’Shea), Diangana (46. Krovinović) – Grant (62. Robinson).

Crystal Palace F.C.: Guaita – Clyne, Kouyaté, Cahill, van Aanholt – Schlupp (74. J. Ayew), Milivojević (C), McArthur (73. Riedewald), Eze – Ch. Benteke, Zaha (81. Batshuayi).

Żółte kartki: 17. Sawyers (WBA), 58. Gallagher (WBA) – 50. McArthur (CRP), 88. Milivojević (CRP)

Czerwona kartka: 34. Matheus Pereira (WBA)