Premier League: Arsenal przegrywa z Newcastle i praktycznie traci szansę na Ligę Mistrzów

Newcastle kibice

W ostatnim meczu 37. kolejki Premier League Newcastle United wygrał z Arsenalem 2:0. Przez tą porażkę Kanonierzy praktycznie stracili szansę na awans do Ligi Mistrzów.

Kanonierzy od początku meczu wyglądali fatalnie i tylko nieskuteczność Newcastle uratowała ich przed stratą gola w pierwszej połowie. The Gunners oddali więcej strzałów niż rywale, ale były one dosyć przypadkowe i jak na dłoni było widać, że podopieczni Mikela Artety byli słabsi niż rywale.

Obraz gry w drugiej połowie się nie zmienił, nadal lepszą drużyną byli podopieczni Eddie’go Howe’a, którzy w 55. minucie zdobyli pierwszą bramkę, a dokładniej to pomógł im Ben White. Obrońca Arsenalu niefortunnie wpakował futbolówkę do własnej bramki. Mikel Arteta po utracie gola dokonywał już desperackich zmian, gdy ściągał kolejnych obrońców i wprowadzał graczy ofensywnych. Ci jednak nie potrafili nic w tym spotkaniu zmienić, a na dodatek klub z Londynu pod koniec spotkania dostał drugą bramkę i już było po zawodach. Wydaje się, że Arsenal w następnym sezonie LM ostatecznie nie zagra, bo do tego potrzebuje wygranej z Evertonem, a także porażki Tottenhamu z Norwich, co wydaje się mało realne.