Premier League: Arsenal niespodziewanie przegrywa z Crystal Palace

Arsenal niespodziewanie przegrał z Crystal Palace.

W meczu 35. kolejki Premier League, Arsenal FC przegrał z Crystal Palace FC 2:3.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli Kanonierzy, którzy u siebie grają świetnie i ciężko ich na Emirates pokonać. Jednak mecze derbowe rządzą się swoimi prawami i Crystal Palace chciało dziś coś ugrać.

Pierwszy strzał zobaczyliśmy już w 1. minucie. Sprzed pola karnego strzelał Mesut Özil, ale Vicente Guaita pewnie chwycił piłkę. Chwilę później w dużym zamieszaniu w szesnastce uderzał Mohamed Elneny, lecz kopnął w trybuny. Niewykorzystane okazje zemściły się na Arsenalu. Z rzutu wolnego dośrodkował Luka Milivojević, a głową do siatki trafił Christian Benteke. W 27. minucie do remisu mógł doprowadzić Shkodran Mustafi jednak główkował tuż nad bramką. W końcówce pierwszej połowy goście mogli podwyższyć prowadzenie, ale Bernd Leno dwukrotnie zatrzymał strzały Cheikhou Kouyaté. Do przerwy Crystal Palace prowadziło z Arsenalem 1:0.

Na początku drugiej połowy gospodarze szybko doprowadzili do remisu. Alexandre Lacazette podał do Özila, a ten z ostrego kąta podciął piłkę nad bramkarzem. W 59. minucie Arsenal mógł wyjść na prowadzenie, ale Vicente Guaita pewnie chwycił piłkę po strzale Seada Kolašinaca. Chwilę później goście wyszli na prowadzenie. Joel Ward zagrał dalekie podanie w stronę pola karnego, tam Wilfried Zaha minął Mustafiego, wyszedł sam na sam z Leno i go pokonał. Nie był to ostatni gol podopiecznych Roya Hodsona. W 69. minucie Milivojević dośrodkował z rzutu rożnego, Scott Dann strącił piłkę pod bramkę, a tam z najbliższej odległości do siatki trafił James McArthur. W 77. minucie nadzieje na jakiekolwiek punkty kibicom Arsenalu przywrócił Pierre Emerick Aubameyang, który dopadł do odbitej piłki i ładnym strzałem pokonał Guaite. W końcówce meczu do remisu mógł doprowadzić Alex Iwobi, ale pewnie futbolówkę po jego uderzeniu chwycił bramkarz Crystal Palace i ostatecznie podopieczni Roya Hodgsona wygrali z Arsenalem 3:2.