Premier League: Arsenal dzieli się punktami z Wolverhampton

BBC Sport (Twitter)

W meczu 12. kolejki Premier League, Arsenal zremisował z Wolverhampton 1:1. Gola dającego prowadzenie gościom zdobył Ivan Cavaleiro, remis Kanonierom uratował Henrich Mchitarjan.

Faworytem tego spotkania był Arsenal, chociaż w ostatnich meczach złapał zadyszkę, ostatnie 2 mecze Kanonierów zakończyły się remisami. Natomiast Wolverhampton ma fatalną serię, ostatnie 3 spotkania to same porażki, dziś na Emirates chcieli utrzeć nosa faworytowi.

Pierwszy strzał w tym meczu oddali goście. Raúl Jiménez zobaczył wysuniętego przed bramkę Bernda Leno i starał się go lobować z dużej odległości, ale bramkarz Arsenalu złapał piłkę. Następna akcja Wolverhamptonu była już skuteczna. Ivan Cavaleiro przejął piłkę, podał do Jiménez, ten odegrał do Portugalczyka, a pomocnik Wilków pewnym strzałem pokonał bramkarza. Przed upływem dwóch kwadransów pierwszej połowy, goście mogli podwyższyć prowadzenie, lecz Leno świetnie powstrzymał Héldera Costę. Arsenal przez pierwszą połowę był bezradny i nie oddał w niej ani jednego celnego strzału.

Podopieczni Unaia Emery’ego pierwszy celny strzał oddali dopiero w 60. minucie. Lucas Torreira uderzył sprzed pola karnego, lecz Rui Patrício kapitalnie obronił. Najlepszą okazję do wyrównania miał Pierre Emerick Aubameyang jednak na pustą bramkę strzelił w słupek. Szansę na podwyższenie prowadzenia miał także Diogo Jota, ale po raz kolejny świetnie interweniował Leno. Gospodarze bramkę wyrównującą zdobyli rzutem na taśmę, gdy w 87. minucie, bramkarza Wolverhampton centrostrzałem pokonał Henrich Mchitarjan.

Ostatecznie na Emirates Arsenal zremisował z Wolverhampton 1:1.

Arsenal – Wolverhampton 1:1 (0:1)