Prawdopodobnie bez Pawła Brożka w 198. derbach Krakowa

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W najbliższą niedzielę odbędą się 198. derby Krakowa podczas, których prawdopodobnie zabraknie Pawła Brożka. Napastnikowi “Białej Gwiazdy” w trakcie meczu z płocką Wisłą (1:2) odnowiła się kontuzja łydki.

Jak informuje dziennikarz “TVP Sport” Mateusz Miga wszystko wskazuje, iż Paweł Brożek nie pomoże swoim kolegom w “Świętej Wojnie”. Niespodziewanie 36-letni snajper jest liderem klasyfikacji strzelców PKO Ekstraklasy razem z Jesusem Imazem z Jagiellonii Białystok. W starciu z płocczanami doświadczony zawodnik zdobył wyrównującego gola, lecz jeszcze przed przerwą został zmieniony przez 24-letniego Krzysztofa Drzazgę. – Jeszcze nie wiemy, co dokładnie mu się stało. Na początku przyszłego tygodnia będzie diagnoza – mówił Maciej Stolarczyk, trener krakowskiego klubu. Wygląda na to, że odnowił się uraz w łydce prawej nogi, z którym zmaga się od wielu miesięcy.

W derbach Krakowa nie wystąpią również Jakub Błaszczykowski, David Niepsuj, zaś Łukasz Burliga jest chory. Nie jest wyjaśniona sprawa z Maciejem Sadlokiem, który tak samo jak Paweł Brożek nie dokończył niedzielnego meczu. Na stadionie przy Reymonta spodziewany jest komplet publiczności, bowiem jeszcze w środę krakowski zespół poinformował, że bilety został wyprzedane. Rozpoczęcie hitu 10. kolejki PKO Ekstraklasy zaplanowano na godzinę 17:30.

źródło: sport.tvp.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *