PP: Arka Gdynia trzecim półfinalistą Pucharu Polski

pilkarskiswiat.com

Arka Gdynia została trzecim półfinalistą Pucharu Polski. Zespół Leszka Ojrzyńskiego do spotkania rewanżowego przystępował z zaliczką dwubramkową. U siebie Arka od początku postawiła Chrobremu twarde warunki. Dominowała. W 22. minucie Filip Jazvić strzelił bramkę (po aucie). Arka w pierwszej połowie była mocno nieskuteczna i spokojnie mogła strzelić parę bramek więcej. W drugiej części spotkania Damian Kowalczyk wyrównał stan rywalizacji na 1:1. I tym samym w spotkaniu skończyły się emocje. Arka dołącza do Legii i Górnika, wygrywając z Chrobrym w dwumeczu 3:1.
29.11.2017, Puchar Polski, ćwierćfinał 2 mecz, Stadion GOSiR Gdynia, frekwencja: 4021

Arka Gdynia 1:1 (0:0) Chrobry Głogów (2:0 pierwszy mecz)
22’ Filip Jazvić | 69’  Damian Kowalczyk

Skład Arki Gdynia: 80.Pilarz, 2.Socha, 26.Danch, 23.Warcholak, 4.Sołdecki, 19.Jazvić, 8.Da Silva, 14.Nalepa, 44.Żebrakowski(70’ 15.Nowicki), 11.Siemaszko(56’ 25.Kun)

Skład Chrobrego Głogów: 27.Gospodniov, 18.Ilków-Gołąb, 32.Stolc, 3.Michalec, 8.Danielak, 25.Bach(46’ 9.Bartosz Machaj), 16.Mandrysz, 89.Machaj, 2.Szczepaniak, 19.Trytko(66’ 77.Napolov), 26.Kaczmarek(58’ 99.Kowalczyk)

Żółte kartki: Socha, Żebrakowski, Nowicki | Machaj

Sędzia główny: Kornel Paszkiewicz