Poznań i Wrocław pojadą na MicoCup 2019

10 najlepszych akademii piłkarskich zagra we wrześniu w turnieju głównym MicoCup 2019 w Brzegu Dolnym. Dwie z nich awans wywalczyły na właśnie zakończonym turnieju kwalifikacyjnym. Tytułu broni Zagłębie Lubin. W gronie faworytów są także pozostałe drużyny z wielkiej szóstki.

Akademia Piłkarska Reissa Poznań i FC Wrocław Academy dołączą do drużyn, które zagrają w turnieju głównym MicoCup 2019. Zespoły awans wywalczyły w turnieju kwalifikacyjnym, który rozegrano 25 sierpnia na boiskach w Brzegu Dolnym. AP Reissa z dorobkiem 18 punktów zajęła pierwsze miejsce, tracąc w całym turnieju zaledwie 2 bramki i strzelając aż 23. Drugi był Wrocław, który w bezpośrednim pojedynku uległ Akademii Reissa 3-1.

Gratulujemy zwycięzcom i jednocześnie dziękujemy pozostałym drużynom, które dzielnie walczyły o wygraną – podsumowuje Robert Woźniak, prezes firmy Micoled, współorganizatora MicoCup. – Każda drużyna zagrała 7 meczów na wysokim poziomie. Na awansie zależało wszystkim, co widać było na murawie, ale system gry „każdy z każdym” dał odpowiedź, kto najbardziej zasłużył na awans.

W turnieju głównym zagrają: AP Reissa Poznań, FC Wrocław Academy, drużyny z Big Six oraz AP Brzeg Dolny i Śląsk Wrocław SA. Drużyny z wielkiej szóstki to Akademie: Pogoni Szczecin, Lecha Poznań, Legii Warszawa, Lechii Gdańsk, Jagiellonii Białystok i Zagłębia Lubin. Tytułu sprzed roku broni Zagłębie. Z kolei Wrocław to jedyne miasto z dwójką reprezentantów w turnieju głównym. Najlepsze akademie piłkarskie w kraju zagrają w MicoCup 2019 w dniach 21-22 września na Stadionie Miejskim w Brzegu Dolnym. Ambasadorem turnieju po raz kolejny jest polski bramkarz Jakub Słowik. MicoCup to turniej kategorii U-13.

– Już turniej kwalifikacyjny pokazał, że we wrześniu walka o tytuł będzie emocjonująca – zapowiada były bramkarz Śląska Wrocław, obecnie zawodnik japońskiego Vegalta Sendai. – W MicoCup biorą udział najlepsze szkółki piłkarskie z całej Polski, co gwarantuje wysoki poziom sportowy. Młodzież cieszy się grą i daje z siebie wszystko. Turniej kwalifikacyjny oglądało wiele osób. Mamy nadzieję, że kibice nie zawiodą także we wrześniu – zachęca Jakub Słowik.

Tabela turnieju kwalifikacyjnego – MicoCup 2019

Drużyna Punkty

AP REISSA Poznań 18 (awans)

FC Wrocław Academy 16 (awans)

Łużyce Lubań 14

Odra Opole 13

UKS Kiełczów 9

Parasol Wrocław 8

AP II Brzeg Dolny 1

GAP Borów 1  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *