
Pożegnanie Grosickiego! Polska wygrywa z Mołdawią (WIDEO)
Polska wygrała z Mołdawią 2:0 w towarzyskim meczu na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Bramki dla "Biało-Czerwonych" zdobyli Matty Cash i Bartosz Slisz.
Przed bardzo ważnym spotkaniem eliminacji Mistrzostw Świata z Finlandią kadra Michała Probierza rozegrała towarzyski mecz z Mołdawią. Rywal dużo niżej notowany, jednak wszyscy mieli w pamięci co wydarzyło się dokładnie dwa lata temu, gdy "Biało-Czerwoni" przegrali w Kiszyniowie. Później już pod wodzą Michała Probierz padł remis 1:1 w Warszawie. Spotkanie towarzyskie z Mołdawią było również okazją do pożegnania Kamila Grosickiego, który po EURO 2024 zakończył reprezentacyjną karierę.
Pożegnanie TURBO
Reprezentacja Polski rozpoczęła spotkanie z animuszem starając się pomóc Kamilowi Grosickiemu w zdobyciu bramki w ostatnim występie z orzełkiem na piersi. Po kilku minutach entuzjazm jednak odpadł, a pewniej poczuli się goście, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce. Gdy wszyscy szykowali się już do pożegnania "Grosika" to po szybkiej akcji Matty Cash celnie uderzył z pierwszej piłki w polu karnym i otworzył wynik meczu. Jeszcze zanim Mołdawianie ustawili piłkę na środku to "Biało-Czerwoni" wykonali pożegnalny szpaler dla schodzącego Grosickiego. Ostatni kwadrans z lekkim wskazaniem na gospodarzy, ale brakowało dogodnych sytuacji do podwyższenia wyniku.
Matty Cash z pierwszym golem dla Polski od prawie dwóch lat!
![]()
POCAŁOWAŁ GODŁO
![]()
Oglądaj Polska
Mołdawia
https://t.co/9Rt1a0Cb4H pic.twitter.com/pQXyyu2PSj
— TVP SPORT (@sport_tvppl) June 6, 2025
Debiutancki gol
Polacy mogli rozpocząć drugą połowę od bramki na 2:0. Pokręcił na obrońcami na lewej stronie Zalewski, ale jego dośrodkowanie zmarnował Walukiewicz. Następnie obraz gry znów się wyrównał. W 66. minucie idealną szansę na doprowadzenie do remisu mieli Mołdawianie. Postolachi otrzymał świetne dośrodkowanie po ziemi, ale z kilku metrów trafił jednak wprost w Bułkę. Jeszcze lepszą okazję niż goście, miał dwadzieścia minut później Jakub Kamiński. Po świetnym podaniu Piątka posłał strzał prosto w Avrama. Co się nie udało pomocnikowi Wolfsburga, udało się Bartoszowi Sliszowi. 26-latek otrzymał piłkę na dwudziestym metrze przed bramką Mołdawii, przyjął, poprawił i uderzył idealnie obok słupka podwyższając prowadzenie. Dla Slisza to debiutancka bramka w barwach reprezentacji Polski, która przypieczętowała zwycięstwo w towarzyskim starciu z Mołdawią. Oby podobny wynik był we wtorkowej rywalizacji w Helsinkach.
Mamy 2:0 na sam koniec spotkania!
Oglądaj studio po Polska
Mołdawia
https://t.co/14LEAMHn63 pic.twitter.com/KPcErqIeLt
— TVP SPORT (@sport_tvppl) June 6, 2025
06.06.2024 r., Mecz towarzyski, Superauto.pl Stadion Śląski w Chorzowie
Polska - Mołdawia 2:0 (1:0)
Cash 30', Slisz 88'
-
AktualnościCristian Chivu nowym trenerem Interu Mediolan
Wiktor Palmowski / 7 czerwca 2025, 0:32
-
AktualnościOficjalnie: Simone Inzaghi znalazł nowego pracodawcę
Wiktor Palmowski / 5 czerwca 2025, 19:11
-
AktualnościOficjalnie: Cruz Azul z Pucharem Mistrzów CONCACAF
Wiktor Palmowski / 2 czerwca 2025, 18:11
-
1. liga polska typyOficjalnie: Wisła Płock wraca do ekstraklasy!
Wiktor Palmowski / 1 czerwca 2025, 20:37
-
AktualnościOficjalnie: Powołania Probierza na czerwcowe mecze kadry!
Wiktor Palmowski / 27 maja 2025, 19:07
-
AktualnościOficjalnie: Bayer Leverkusen ma nowego trenera!
Wiktor Palmowski / 26 maja 2025, 19:26