Czarnogóra – Polska (1:2) – Podgorica 20:45

Mugosa 63′ – Robert Lewandowski 40′, Piszczek 82′

Czarnogóra: (1) Bożović – (23) Marusić (9, Vucinić) , (15) Savić, (2) Sofranac, (23) Stojković – (7) Vesović, (4) Vukcević, (19) Scekić (14, Djordjević), (16) Kojasević (20, Ivanić), (10) Mugosa, (11) Beciraj

Polska: (22) Łukasz Fabiański – (20) Łukasz Piszczek, (15) Kamil Glik, (2) Michał Pazdan, (3) Artur Jędrzejczyk – (16) Jakub Błaszczykowski, (19) Piotr Zieliński, (5) Krzysztof Mączyński (4, Thiago Cionek), (8) Karol Linetty (14, Łukasz Teodorczyk), (11) Kamil Grosicki (17, Sławomir Peszko) – (9) Robert Lewandowski

90′ – Wymęczone zwycięstwo naszej kadry, ale cieszą przede wszystkim trzy punkty, nieco mniej poziom gry.

90′ – Dobra piłka Kamila Grosickiego do Łukasza Teodorczyka, ale ten uderzeniem głową przeniósł piłkę ponad poprzeczkę.

86′ – Kolejna zmiana u naszych rywali, za Scekicia na murawie pojawił się Djordjević.

82′ – Gooooooool. Piotr Zieliński fantastycznym podaniem uruchomił Łukasza Piszczka, a ten lobem pokonuje Bożovicia.

80′ – Piotr Zieliński długa piłka do Kamila Grosickiego, ale ten nie był wstanie jej utrzymać.

78′ – za niewidocznego Karola Linnetego pojawił się najskuteczniejszy snajper w Belgii, Łukasz Teodorczyk.

75′ – kontra Czarnogórców, ale strzał Kojasevicia powędrował daleko od słupka.

71′ – Sofranać miał doskonałą szansę na gola, ale na nasze szczęście piłka minęła bramkę.

69′ – Żółta kartka dla Kamila Glika, a to oznacza, że nie zagra w kolejnym meczu z Rumunią.

67′ – Po straconej bramce, Polacy zaczęli ofensywnie grać.

63′ – 1:1! Niestety tracimy bramkę, klasyk powiedziałby niewykorzystane sytuacje lubią się mścić.

61′ – dwie fantastyczne okazje Roberta Lewandowskiego, za każdym razem bramkarz dobrze się zachował.

60′ – Polacy w drugiej połowie nie stworzyli jeszcze dogodnej sytuacji.

58′ – Świetna szansa dla Czarnogóry, ale Mugosa uderzył ponad poprzeczką.

55′ – Rumunia jak na razie bezbramkowo remisuje z Danią

53′ – Lewy to ma:

51′ – tak było:

49′ – Aleksandar Sofranać ukarany żółtym kartonikiem.

46′ – Warto zauważyć, że Robert Lewandowski ma na koncie już 43 bramki z orzełkiem na piersi.

45′ – Za nami pierwsza cześć spotkania, w której Polacy grają rozważnie, a w drugiej połowie oczekujemy jeszcze większych emocji.

42′ – Jeszcze Stefan Mugosa z żółtą kartką na koncie.

41′  – Kolejna żółta kartka dla gospodarzy, tym razem ujrzał Marko Vesović.

40′ – Gooooool. Robert Lewandowski bezpośrednio z rzutu wolnego daje prowadzenie reprezentacji Polski.

38′ – przed polem karnym faulowany Robert Lewandowski, a Savić został ukarany żółtym kartonikiem.

34′ – Statystyka rzutów rożnych 2:2.

32′ – Robert Lewandowski podał piłkę do wychodzącego na dobrą okazję Kamila Grosickiego, a ten jeszcze podał do Piotra Zielińskiego, który był lekko zaskoczony  i wynik się nie zmienił.

30′ – fatalne dośrodkowanie Kamila Grosickiego zatrzymuje się na pierwszym defensorze.

29′ – niestety nie jest to mecz rozgrywany na najwyższym tempie.

24′ – Ostre wejście Beciraja w Kamila Glika i Polacy rozpoczną od bramki.

21′ – Robert Lewandowski wszedł w pole karne, ale został niestety zablokowany.

19′ – Czarnogórcy całkiem nieźle sobie radzą, zaś Polacy notują sporo strat w środkowej strefie boiska.

15′ – Rzut wolny blisko naszej “szesnastki”, piłka po zamieszaniu trafia do Beciraja i Łukasz Fabiański z trudem broni strzał.

13′ – Spokojna i rozważna gra Polaków, jak do tej pory zapowiada się ciężka walka o trzy punkty.

8′ – Michał Pazdan chciał podać do Kamila Glika, ale futbolówka była niedokładnie oddana i mogła wyjść z tego dobra sytuacja Czarnogórców.

6′ – Dośrodkowanie Łukasza Piszczka, lecz wprost do “koszyczka” Mladena Bożovicia.

3′ – Pierwsza szansa Kamila Grosickiego, niezły strzał, ale golkiper sparował na rzut rożny. Po stałym fragmencie gry Kamil Glik uderzył tuż obok słupka.

1′ – Arbitrem dzisiejszych zawodów jest 41-letni Węgier Viktor Kassai.

0′ – Polscy kibice dziękują Arturowi Borucowi za wspaniałą reprezentacyjną karierę:

0′ – Poza meczową kadrą znaleźli się –  defensywny pomocnik Cracovii Kraków, Damian Dąbrowski oraz skrzydłowy QPR, Paweł Wszołek.

0′ – Nasz grupowy rywal Armenia pewnie zmierza po zwycięstwo z Kazachstanem (2:0), jedną z bramek zdobył pomocnik Manchesteru United, Henrich Mkhitaryan.

0′ – Znamy skład na dzisiejsze starcie, obyło się bez większych niespodzianek i zobaczymy najsilniejszy skład jaki miał do wyboru Adam Nawałka.

0′ – W trwających spotkaniach eliminacyjnych Niemcy prowadzą z Azerbejdżanem (3:1), Anglia wygrywa (1:0) z Litwą, zaś Czesi rozbijają do przerwy San Marino (5:0).

0′ – Kameralny stadion w Podgoricy:

0′ – W takich oto koszulkach wybiegną reprezentacje:

0′ – Przemysław Tytoń nie najlepiej wspomina ostatni mecz między obiema reprezentacjami, ponieważ został obrzucony petardami. Organizatorzy wyciągnęli jednak wnioski:

0′ – Przypomnijmy, iż ostatni mecz o punkty bez defensywnego pomocnika Grzegorza Krychowiaka reprezentacja Polski rozegrała 7 września 2012 roku w Podgoricy.

0′ – W drugim spotkaniu tabeli E, kadra Rumunii zmierzy się z Danią. Dla nas korzystniejszym wynikiem w tym meczu jest oczywiście remis.

0′ – Reprezentacja Polski do tej pory dwukrotnie podejmowała Czarnogórę. Poprzednie starcie w stolicy naszych dzisiejszych rywali zakończyło się remisem 2:2, natomiast w rewanżu rozegranym w Warszawie po raz kolejny nie byliśmy wstanie pokonać Czarnogóry (1:1).

0′ – Ostatni mecz podopieczni Adama Nawałki rozegrali 135 dni temu przeciwko Słowenii we Wrocławiu, w którym zremisowaliśmy (1:1) po bramce Łukasza Teodorczyka.

0′ – Przed nami spotkanie w ramach eliminacji do mistrzostw Świata pomiędzy reprezentacją Czarnogóry a kadrą Polski. Spotkanie odbędzie się w Podgoricy o godzinie 20:45.