Pomocnik Juventusu coraz bliżej dołączenia do klubu z Premier League. Indywidualna umowa uzgodniona

Weston McKennie

juve.com

Według Fabrizio Romano, Leeds United jest bliski sprowadzenia Westona McKenniego. Warunki indywidualnego kontraktu z angielską drużyną miały zostać uzgodnione, ale brakuje porozumienia pomiędzy pomiędzy klubami.

Początkowo Amerykanin trafił do „Starej Damy” za zasadzie wypożyczenia z Schalke 04. Dobre występy sprawiły, że Włosi zdecydowali się wykupić 24-latka z niemieckiej drużyny. Umowa z Juventusem jest ważna do końca czerwca 2025 roku, ale najprawdopodobniej nie zostanie ona wypełniona. Swoją gotowość na sprowadzenie Amerykanina zgłasza Leeds United.

Weston McKennie już od roku jest łączony z przeprowadzką do Premier League. Zainteresowanymi usługami zawodnika poza klubem z Elland Road są Arsenal i Tottenham. Wcześniej swoje oferty złożyły Aston Villa i Bournemouth, ale zostały one odrzucone przez jego przedstawicieli. Według portalu „The Boot Room”, Massimiliano Allegri pozwoli odejść pomocnikowi jeszcze w styczniu, dlatego że nie za bardzo pasuje on do stylu preferowanego przez Włocha.

Fabrizio Romano poinformował o intensywnych rozmowach pomiędzy przedstawicielami angielskiego i włoskiego klubu. Według niego, McKennie osiągnął porozumienie z Leeds United w sprawie indywidualnego kontraktu, ale umowa nie została jeszcze podpisana z powodu braku konsensusu pomiędzy drużynami.

 

 

W trakcie bieżącego sezonu łącznie rozegrał 21 spotkań, w trakcie których zdobył trzy bramki oraz zanotował dwie asysty. Leeds United dzielą zaledwie trzy punkty od strefy spadkowej, zespół prowadzony przez Jessego Marscha zajmuje 15 miejsce w Premier League. Celem w obecnej kampanii jest utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Weston McKennie już ma doświadczenie związane z walką o utrzymanie, w sezonie 2018/2019 walczył o przetrwanie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x