Pomocnik Ajaxu Amsterdam na celowniku Chelsea

Ryan gravenberch

Jak donosi „La Gazzetta dello Sport” celem transferowym Chelsea stał się Ryan Gravenberch.

W obecnym sezonie, ten zaledwie osiemnastoletni zawodnik, zagrał w 37 spotkaniach ekipy z Amsterdamu. W tym czasie zdołał zdobyć cztery bramki i zanotować 6 asyst. Mimo tak młodego wieku Holender zdołał już zadebiutować w pierwszej reprezentacji Holandii, a do tej pory rozegrał w niej trzy spotkania. Coraz bardzie prawdopodobne jest też to, że pojedzie on z reprezentacją „Oranje” na tegoroczne mistrzostwa Europy.

Jak dotąd kariera Gravenbercha przebiega wzorcowo. Płynnie przechodził przez kolejne szczeble juniorskie w Ajaxie, aż w 2018 roku, w wieku zaledwie 16 lat, zadebiutował w pierwszej drużynie klubu ze stolicy Holandii. 18-latek jest też najmłodszym debiutantem w historii Ajaxu.

Thomas Tuchel zamierza ściągnąć Holendra, aby odmłodzić środek pola Chelsea. Jego przyszłymi konkurentami w drużynie mogą być – Kante, Kovacic, Glimour i Jorginho.

Oczywiście Chelsea nie jest jedyną drużyną, która interesuje się poczynaniami młodego zawodnika. Innymi klubami chętnymi na Holendra są – FC Barcelona, Manchester United, Juventus czy Liverpool.

Kontrakt Gravenbercha z Ajaxem obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku. Zawodnik, według transfermartk jest wyceniany na 28 milionów euro, ale oczywiście realna kwota do zapłaty jest znacznie większa.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *