Pogrom w meczu Nicea – Monaco! Całe spotkanie Glika

W meczu 6. kolejki francuskiej Ligue 1 naprzeciw siebie stanęły zespoły OGC Nice oraz AS Monaco z Kamilem Glikiem w pierwszej jedenastce. Gospodarze rozgromili AS Monaco 4:0!

Nice to obok Monaco jedyna drużyna, która jeszcze nie przegrała spotkania w tym sezonie, w pięciu kolejkach drużyna Luciena Favre’a wygrała trzy razy i dwa razy zremisowała.

Drużyna z Nicei w ostatniej kolejce zremisowała na wyjeździe z Montpellier 1:1 ustalając wynik w 85 minucie spotkania. Natomiast piłkarze Monaco wygrali u siebie pewnie 3:0 z Stade Rennes

Po 17. minutach piłkarze Luciena Favre’a prowadzili 1:0. Fantastyczne dośrodkowanie z rzutu wolnego na 11 metr do niepilnowanego Baysse który głową skierował piłkę do bramki. Piłka po jego strzale odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do siatki.

Piłkarze Monaco byli faworytami ale to piłkarze Nicei strzelali bramki w tym spotkaniu. Belhanda otrzymał piłkę w środku pola, odwrócił się z nią i górą zagrał do wychodzącego na wolne pole Balotelliego. Włoch przebiegł z nią kilka metrów i niepokojony przez nikogo wpakował piłkę do siatki obok bezradnego Cardinale.

W 58. minucie bliskie w końcu na strzelenie gola było Monaco. Przy rzucie rożnym najwyżej wyskoczył Raggi który zgrał piłkę do Germaina. Ten uderzył w kierunku bramki jednak w ostatniej chwili z lini bramkowej piłkę głową wybił Seri.

W 68. minucie było już 3:0 za sprawą Mario Balotelliego! Były zawodnik Liverpoolu otrzymał od Pereiry podanie na 15 metr. Tam zupełnie niepokojony przez obrońców przymierzył i strzelił swojego drugiego gola w tym spotkaniu a czwartego w sezonie.

Na 7 minut przed końcem regulaminowego czasu gry Monaco nie dość że przegrywało 3:0 to na dodatek musiało grać w osłabieniu. Czerwoną kartkę za faul w polu karnym otrzymał Bakayoko. Sędzia podyktował jedenastkę której jednak nie wykorzystał wpuszczony chwilę wcześniej na boisko Plea zmieniający Mario Balotelliego.

Jednak dwie minuty później Plea w pełni zrehabilitował się za ten przestrzelony karny. Podanie ze skrzydła górą, piłka trafia do nadbiegającego zawodnika Nice który głową nie dał żadnych szans Subasiciowi. 4:0!

Fatalny mecz w wykonaniu AS Monaco. Zespół z Nicei nie dał im absolutnie żadnych szans.