AS Monaco

AS Monaco rozgromiło na Stade Louis II Olympique Marsylię 6:1. Dla gospodarzy bramkę m.in. strzelił Kamil Glik.

Mecz zaczęto z wysokiego C. W 2. minucie Lemar dośrodkował wprost na stopę Glika, a Polak otworzył wynik spotkania. Drugi gol stopera reprezentacji Polski w 4. meczu. Niecałe dwie minuty później Diakhaby znalazł się oko w oko z Mandandą i piłka uderzyła w słupek po interwencji golkipera Marsylii. W 19. minucie sędzia podyktował dość kontrowersyjnego karnego, a Falcao pewnie go wykorzystał. W 34. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Falcao podwyższył wynik spotkania na 3:0.  Przed przerwą Rony Lopes wyłożył na pustą bramkę do Diakhaby i do przerwy wynik brzmiał 4:0 !

Drugą połowę lepiej zaczęli goście, ale strzał Sansona obronił Subasić. W 68. kolejny strzelony gol ze stałego fragmentu gry. Strzał Glika z głowy zatrzymał się na słupku, ale dobitka Sidibe była, już skuteczna. Marsylia strzeliłą honorową bramkę na kwadrans przed końcem. Thauvin wyłożył piłkę do Cabelli, a ten dopełnił formalności. W 79. minucie Fabinho ustalił wynik spotkania strzałem z rzutu karnego.

AS Monaco 6:1 Olympique Marsylia