

Pogoń w Szczecinie dopiero we wrześniu
Na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera trwają prace remontowego związane z przesunięciem płyty boiska głównego. Prace potrwają 8 tygodni. Z tego powodu Pogoń pierwszy mecz w Szczecinie rozegra najwcześniej we wrześniu.
Mecz 36. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Piastem Gliwice okazał się ostatnim spotkaniem rozgrywanym przez Pogoń przed własną publicznością. Dzień później buldożery rozpoczęły kontynuację prac remontowych. A mianowicie zrywanie murawy. Pomimo faktu, iż nowy stadion budowany jest w miejsce starego, to różnic się będą geometrią obiektu.
Z powodu prac remontowych władze Pogoni wystosowały pismo do Ekstraklasy SA o rozgrywanie swoich pierwszych meczów nowego sezonu na wyjeździe.
– Dlatego zwróciliśmy się z wnioskiem do Ekstraklasy, by pierwsze mecze wyznaczyła nam na wyjazdach – powiedział Jarosław Mroczek, prezes Pogoni.
Organizator rozgrywek przychylił się do prośby „Portowców”. Podopieczni Kosty Runjaicia rozpoczną nową kampanię ligową od meczów w Krakowie z Cracovią i w Gliwicach z Piastem. Następnie rozpocznie się przerwa reprezentacyjna, która potrwa do 12 września. Wiele wskazuje na to, iż spotkanie 3. kolejki z Wisłą Kraków, będzie pierwszym meczem rozegranym na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera w nowym sezonie.
Powołując się na informacje przekazane przez wykonawcę, prace związane z wymianą murawy potrwają 8 tygodni.
Remont Stadionu Miejskiego rozpoczął się w 2019 roku. W tym czasie powstały dwie nowe trybuny (zachodnia i południowa). W przerwie między sezonami zostanie przesunięta płyta boiska głównego. Do końca przyszłego roku mają powstać dwie nowe trybuny (wschodnia i północna). Koszt całej inwestycji oscyluje w granicach 364 milionów złotych. Finalnie, nowy obiekt ma pomieścić 20 tysięcy osób.
-
PolecaneNie żyje Thomas Kokosinski. Biznesmen miał zainwestować w Wisłę Kraków
Kamil Gieroba / 10 czerwca 2025, 15:40
-
EkstraklasaLegia Warszawa pożegna utalentowanego pomocnika? Spore zainteresowanie
Kamil Gieroba / 8 czerwca 2025, 14:57
-
La LigaOficjalnie: Jóźwiak opuszcza Granadę
Kamil Gieroba / 7 czerwca 2025, 16:05
-
Kwadrans futboluReprezentacja Polski wraca a my znowu musimy to oglądać... I KWADRANS FUTBOLU #163
Rafał Makowski / 7 czerwca 2025, 14:39
-
MŚ 2026Mistrzostwa Świata 2026: Awans totalnych debiutantów
Kamil Gieroba / 6 czerwca 2025, 10:59
-
PolecaneFeio szuka pracy. Wróci do ojczyzny?
Kamil Gieroba / 5 czerwca 2025, 13:39