Pogba zapewnia Juventusowi trzy punkty

W spotkaniu jedenastej kolejki włoskiej Serie A, obrońcy tyutłu Juventus Turynograli na wyjeździe Parmę. Kibice na trybunach mogli narzekać tylko na niewielką ilość bramek, bowiem o zwycięstwie zadecydował gol Paula Pogby.

Po pierwszym kwadransie mieliśmy bezbramkowy remis i niewiele ciekawej gry. Najlepszą okazję miał w 12′ minucie obrońca gospodarzy – Massimo Gobbi. Kiedy jednak znalazł się w dogodnej sytuacji próbował jeszcze podawać zamiast uderzać i obrońcy spokojnie wyjaśnili sytuację. Nieco później swoją pierwszą poważną akcją popisał się Juventus. Zakończyła się ona podaniem do Carlosa Teveza, który huknął na bramkę Antonio Mirante, jednak ten zdołał obronić strzał Argentyńczyka. W dalszej części spotkania z dobrej strony pokazał się Arturo Vidal, który stworzył sobie sytuację strzelecką, jednak minimalnie chybił.  Po krótkiej wymianie ciosów sędzia zaprosił zawodników do szatni, a wynik do przerwy to 0:0.Tuż po wznowieniu meczu po przerwie doskonałą sytuację miał gracz FC Parmy i Amauri. Brazylijski napastnik próbował skierować piłkę do siatki piętą, lecz nie udało mu się. To jakby tylko rozzłościło podopiecznych Antonio Conte, którzy zaczęli przeważać. Przez kolejne dwadzieścia minut “Juve” nacierało na bramkę gospodarzy, a swoich kolegów z pola ratował genialnie dysponowany Antonio Mirante. W 70′ minucie były piłkarz manchesteru City, Carlos Tevez wyszedł sam na sam z Mirante i zapachniało golem, lecz i tym razem golkiper był górą.   W 76′ minucie na boisku pojawił Fabio Quagliarella i właściwie od razu pokazywał co potrafi. To właśnie on uderzył przepięknie futbolówkę, w taki sposób, że odbiła się ona od poprzeczki, po czym spadła pod nogi Pogby. Francuz nie miał natomiast problemów z otworzeniem wyniku spotkaniaJak się później okazało był to jedyny gol w całym meczu i goście odnieśli zwycięstwo.

FC Parma – Juventus FC 0:1 (0:0)