Wczoraj wieczorem zakończyła się 7 kolejka polskiej T-Mobile Ekstraklasy. Ta seria spotkań zakończyła się wcześniej, tak jak większość europejskich lig zakończyło kolejkę w ten weekend, żeby nie rozgrywać meczu w poniedziałek i uczcić 75 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Przez 3 dni na boiskach T-Mobile Ekstraklasy działo się wiele. Byliśmy świadkami wspaniałych bramek np. przewrotka Filipa Starzyńskiego z Lechią. Jednak to tylko namiastka tego co działo się w ubiegły weekend.

7 kolejka rozpoczęła się tradycyjnie w piątek o godzinie 18-tej. W Gliwicach miejscowy Piast podejmował Zawiszę Bydgoszcz. Obie drużyny fatalnie rozpoczęły sezon ligowy. Piast z 3 punktami na koncie po 3 remisach z Wisłą, Pogonią i GKS-em Bełchatów, wciąż bez zwycięstwa, z kolei Zawisza jak widać wciąż nie otrząsnął się po odpadnięciu z el.LE z belgijskim Zulte Waregem i w ostatnich 5 meczach T-ME schodzili z boiska pokonani. Piątkowy mecz był bardzo istotny dla tych drużyn, a przedewszystkim trenerów, ich posada wisiała na włosku. Pierwsza połowa spotkania pod dyktando Zawiszy, jednak w drugiej wszystko się zmieniło. Najpierw piękna akcja “Piastunek”, wrzutka w pole karne i 1:0 dla Piasta po kapitalnym woleju Rubena Jurado, później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Wilczek strzelił drugiego gola, a wynik na 3:0 ustalił Jurado. Była to pierwsza wygrana gliwiczan w tym sezonie i pierwsza od 8 spotkań w Ekstraklasie. Wieczorem byliśmy świadkami spotkania pomiędzy Wisłą Kraków a GKS-em Bełchatów. Mecz zakończył się zwycięstwem “Białej Gwiazdy” 1:0. Gola na wagę 3 punktów zdobył Rafał Boguski. Sobotnie granie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce rozpoczęło się o 15:30 w Łęcznej. Miejscowy Górnik Łęczna podejmował Pogoń Szczecin. Dwa gole króla strzelców poprzedniego sezonu – Marcina Robaka nie wystarczyły. Pogoń poległa w Łęcznej 2:4. Wcześniej beniaminek pokonał tutaj Zawiszę Bydgoszcz 5:2, jak widać Górnik Łęczna ma patent na drużyny z północy Polski. O 18-tej byliśmy świadkami niezwykle ciekawego meczu. We Wrocławiu Śląsk mierzył siły z Górnikiem Zabrze. W tym spotkaniu bohater był tylko jeden – Flavio Paixao. Portugalczyk strzelił 2 bramki i Śląsk pokonał Górnika 2:0. Tym samym zabrzanie stracili fotel lidera. Wieczorem, w ramach ostatniego sobotniego meczu Korona Kielce poległa z Jagiellonią Białystok 0:3. “Złotokrwiści” po 7 kolejkach wciąż pozostają bez zwycięstwa, z zaledwie z 1 punktem na koncie po remisie z Pogonią 2:2. Jagiellonia z kolei przełamała pechową passę 3 porażek z rzędu. W niedzielę o 15:30 byliśmy świadkami 2 spotkań. Podbeskidzie grało z Legią Warszawa a Lechia Gdańsk z Ruchem Chorzów. Podbeskidzie całkiem dobrze zaczęło sezon, 10 punktów na koncie po 6 kolejkach i 5 miejsce w tabeli, to powód do optymizmu, Legia również ma co świętować. Po wygranej w czwartek z Aktobe przy Łazienkowskiej 2:0 “Wojskowi” przypieczętowali awans do fazy grupowej LE. W grupie L zagrają z Metalistem Charków, Trabzonsporem i Lokeren. Jednak za nim zaczną zmagania w Lidze Europy muszą stanąć twarzą w twarz z drużynami polskiej T-ME. Już w 8 minucie meczu Bielszczanie objęli prowadzenie 1:0, piłke z bramki wygarniał już Dusan Kuciak, później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wyrównał Orlando Sa, jednak jeszcze przed przerwą gola na 2:1 zdobył Maciej Korzym, trzeba dodać że przy bramce zawalił nieco Kuciak, z pewnością nie był to dzień bramkarza Legii Warszawa. Mecz zakończył się zwycięstwem Podbeskidzia 2:1. Dużo ciekawiej było w Gdańsku gdzie Lechia grała z Ruchem. Fantastyczną przewrotką popisał się Filip Starzyński. Sam mecz obfitował w akcje bramkowe a przedewszystkim gole. Wynik końcowy brzmiał 3:3. Spotkaniem kończącym 7 serię spotkań był mecz Lech Poznań – Cracovia Kraków. Cracovia objęła prowadzenie za sprawą Budzińskiego 1:0, jednak w drugiej połowie wyrównał Hamalainen i oba zespoły podzieliły się punktami.