Podsumowanie 4 kolejki T-Mobile Ekstraklasy

Dzisiaj zakończyła się 4 kolejka T-Mobile Ekstraklasy 2014/15. Z pewnością w ten weekend działo się wiele na polskich boiskach. Pierwsze zwycięstwo Cracovii, bohater Górnika – Robert Jeż, wysoka wygrana Legii Warszawa, dwa gole Teodorczyka w meczu z Lechią to tylko niektóre momenty warte zapamiętania.

Pierwszym spotkaniem 4 serii spotkań był mecz Cracovia – Korona Kielce w którym gospodarze pokonali podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza 2:1. Krakowianie wyszli na prowadzenie w 38 minucie za sprawą Dialiby, w 79 minucie gry rzut karny skutecznie wykorzystał Trytko i mieliśmy remis 1:1. W ostatniej akcji meczu gola na 2:1 strzelił Budziński i Cracovia zdobyła swoje pierwsze 3 punkty w tym sezonie. Bramka padła w kontrowersyjnych okolicznościach, ponieważ jak pokazywały powtórki Budziński był na spalonym. W piątek wieczorem byliśmy świadkami równie ciekawego meczu. Górnik Zabrze podejmował Jagiellonię Białystok. Drużyna prowadzona przez Michała Probierza została zmieciona z powierzchnii ziemi, Górnik wygrał 3:0 a bohaterem spotkania został Robert Jeż, który strzelił w tym meczu 2 bramki, ostatnią bramkę dołożył Zachara. W sobotę byliśmy świadkami dwóch interesujących spotkań z udziałem beniaminków. Sensacyjny od początku sezonu GKS Bełchatów po 3 kolejkach miał na swoim koncie 7 punktów, następnym rywalem ekipy Kamila Kieresia był Śląsk Wrocław. Tą przeszkodę także udało się pokonać, GKS wygrał 2:0, a gole strzelali Michał Mak i Kamil Poźniak. To zwycięstwo dało drużynie z Bełchatowa 1 miejsce w tabeli z 10 punktami na koncie po tej serii spotkań. O godzinie 20:30 w sobotę Legia Warszawa grała z Górnikiem Łęczna. “Wojskowi” z pewnością nie pogodzili się jeszcze z zdyskwalifikowaniem z Ligi Mistrzów. W piątek rano UEFA podjęła decyzję o zweryfikowaniu rewanżu z Celtikiem Glasgow na 3:0 dla Szkotów z powodu występu nie uprawnionego do gry Bartosza Bereszyńskiego. W pierwszej połowie w meczu z beniaminkiem z Łęcznej gole nie padły. W drugiej części spotkania Legioniści ruszyli do ataku. W 46 minucie meczu bramkę na 1:0 strzelił Ivica Vrdoljak a 3 minuty później na 2:0 podwyższył Jakub Kosecki. W 65 minucie rzut karny zamienił na bramkę… Ivica Vrdoljak, który przestrzelił dwie jedenastki w pierwszym meczu z Celtikiem w el.LM. Gdyby wtedy wykorzystał tamte karne, to najprawdopodobniej Legia dalej by grała w el.LM. W końcu przełamał się Orlando Sa i w tym meczu strzelił 2 gole ustalając tym samym wynik spotkania na 5:0. Legia zagrała bardzo dobre spotkanie i zasłużenie zdobyła cenne 3 punkty. Niedzielny mecz pomiędzy Lechią Gdańsk a Lechem Poznań zapowiadał się również interesująco. Po golu Vranjesa z rzutu karnego, Lechia prowadziła do przerwy 1:0. Kiedy od zwycięstwa gdańszczan dzieliło 10 minut, do akcji wkroczył Teodorczyk. Dośrodkowanie z prawej strony, strzał głową i Dariusz Trela był bezradny – 1:1. W 85 minucie nie mal kopia poprzedniej akcji bramkowej, znowu Teodorczyk, znowu strzał głową i ponownie bramka. Lech Poznań wygrał to spotkanie 2:1 i w końcu przełamał pechową passę. O dużym szczęściu mogą mówić piłkarze Podbeskidzia, który wywalczyli zwycięstwo w doliczonym czasie gry w spotkaniu z Zawiszą. Bramkę na 2:1 zdobył Damian Chmiel. Wielki klasyk, na który tak czekano Wisła Kraków – Ruch Chorzów nie rozczarował. Mecz zakończył się podziałem punktów (2:2). Ostatnim spotkaniem tej serii spotkań był mecz w Szczecinie gdzie miejscowa Pogoń podejmowała Piasta Gliwice. Sam mecz nie był zbytnio ciekawy, a gole w Szczecinie nie padły. Oba zespoły podzieliły się punktami.