Wczorajszym wieczorem zakończyła się 31 kolejka Premier League sezonu 2014/15. Trzeba przyznać, że emocji podczas świątecznej serii spotkań nie brakowało. Arsenal pewnie ograł przed własną publicznością Liverpool 4:1, Manchester United poradził sobie z Aston Villą wygrywając na Old Trafford 3:1, liderująca Chelsea pokonała Stoke, “Koguty” straciły punkty w Burnley, no i wreszcie sensacyjne zakończenie na kolejki na Selhurst Park, gdzie miejscowemu Crystal Palace uległ mistrz Anglii – Manchester City. Te wydarzenia to tylko najważniejsza część wielkanocnej serii spotkań. Zobaczcie sami, co jeszcze działo się na boiskach angielskiej Premier League w 31 kolejce.

Miniona seria spotkań rozpoczęła się z mocnym hukiem armat na The Emirates, bowiem tam, wczesnym sobotnim popołudniem miejscowy Arsenal podejmował Liverpool. Wszyscy spodziewali się wyrównanego i zaciekłego pojedynku pomiędzy tymi drużynami. Goście z Anfield zapowiadali, że nie będą łatwym przeciwnikiem dla podopiecznych Arsene’a Wengera, tymczasem “Kanonierzy” rozstrzelili “The Reds” w niespełna osiem minut. Najpierw gola na 1:0 zdobył Hector Bellerin, strzelając swoją drugą bramkę w tym sezonie. Chwilę później świetnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał sie Mesut Ozil, a na moment przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę spotkania huknął Alexis Sanchez. 3:0 do przerwy dla Arsenalu. Kibice Liverpoolu nie mogli na to patrzeć. W 75 minucie “The Reds” złapali kontakt za sprawą Jordana Hendersona, który wykorzystał rzut karny i było 3:1. W doliczonym czasie gry drużynę Brendana Rodgersa dobił Olivier Giroud strzelając na 4:1 i taki był wynik końcowy. Dzięki wygranej “Kanonierzy” wskoczyli na drugie miejsce w tabeli, a Liverpool o awansie do Ligi Mistrzów, może już pomału zapomnieć. Trzeci w tabeli, Manchester United ograł przed własną publicznością Aston Villę 3:1. Tuż przed przerwą Ander Herrera dał gospodarzom prowadzenie 1:0. W 79 minucie Wayne Rooney kapitalnym wolejem podwyższył wynik spotkania na 2:0, a już minutę później Christian Benteke zdobył gola kontaktowego. Ten który zaczął strzelanie na Old Trafford, tak więc Herrera dobił “The Villans” zdobywając gola na 3:1. Aston Villa po tej porażce spadła na 17 miejsce w tabeli i już we wtorek zmierzy się z QPR, które tego samego dnia pewnie ograło w delegacji West Bromwich 4:1. Ostatnim sobotnim meczem angielskiej BPL była potyczka Chelsea ze Stoke City, zakończona zwycięstwem “The Blues” 2:1 po bramkach Edena Hazarda i Loica Remy’ego. Jedynego, dość niezwykłego gola z 60 metrów dla “The Potters” zdobył Charlie Adam.

W niedzielę byliśmy świadkami dwóch niezwykle interesujących pojedynków. Najpierw o 14:30 na Turf Moor oglądaliśmy rywalizację beniaminka Burnley z Tottenhamem Hotspur zakończoną bezbramkowym remisem. Później na Stadium of Light odbyły się derby północno-wschodniej Anglii pomiędzy Sunderlandem a Newcastle, które zakończyły się zwycięstwem “Czarnych Kotów” 1:0. Zwycięskiego, niezwykłej urody gola zdobył Jermain Defoe. Dokończenie 31 kolejki Premier League miało miejsce w lany poniedziałek na Selhurst Park, gdzie miejscowe Crystal Palace podejmowało mistrzów Anglii – Manchester City. To spotkanie zakończyło się dość sensacyjnym rezultatem, bowiem “Orły” wygrały z “The Citizens” 2:1 i zespół Manchesteru City spadł na czwarte miejsce w tabeli.