Pomocnik Legii Warszawa Krystian Bielik oficjalnie został piłkarzem Arsenalu FC. W piątek przeszedł on pozytywnie testy medyczne, a dzisiaj złożył podpis na umowie.

– Pół roku jakie spędziłem w Legii będę zawsze wspominał bardzo miło. Czułem się tutaj jak w domu. W ogromnym stopniu pomógł mi w Warszawie Dominik Ebebenge. Tego się nie da zapomnieć i nie ma słów, jakimi mógłbym wyrazić mu swoją wdzięczność. Dzięki życzliwości chłopaków w szatni moja aklimatyzacja w drużynie przebiegła bez problemów. Jestem wdzięczny także trenerowi Henningowi Bergowi za to, że zaufał tak młodemu zawodnikowi i dawał mi szansę gry w pierwszej drużynie. To w dużej mierze dzięki Bergowi lecę tam, gdzie lecę – powiedział Bielik przed wylotem do Londynu.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

Krystian Bielik trafił na Łazienkowską z Lecha Poznań w lipcu 2014 roku i podpisał wówczas z naszym Klubem trzyletni kontrakt. Defensywny pomocnik urodzony w 1998 roku w Koninie rozegrał jesienią w barwach „Wojskowych” sześć meczów – pięć w T-Mobile Ekstraklasie i jeden w Lidze Europy.

źródło&foto: Legia Warszawa/Arsenal FCTen artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.