W pierwszym meczu półfinałowym rozgrywek o Puchar Ligi Angielskiej Liverpool zremisował na własnym stadionie z Chelsea 1:1.

Od początku meczu lekka inicjatywa należała do gospodarzy. To gracze Liverpoolu dłużej utrzymywali się przy piłce, a gra toczyła się głównie na połowie Chelsea. Brakowało jednak dogodnych okazji do zdobycia gola.
Londyńczycy w pierwszych minutach spokojnie czekali na swoje szanse, a gdy już taka się przytrafiła, wykorzystali ją. W 18. minucie Eden Hazard został sfaulowany w polu karnym przez Emre Cana i sędzia wskazał na “wapno”. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pokonał Simona Mignoleta, wyprowadzając “The Blues” na prowadzenie.
Taki obrót sprawy spowodował, że podopieczni Brendana Rodgersa musieli zaatakować odważniej. Piłkarze Chelsea z kolei w swoim stylu skupili się na obronie korzystnego rezultatu. W rezultacie schodzili na przerwę z jednobramkową przewagą, mimo zaledwie jednego strzału oddanego na bramkę rywala.

W drugiej odsłonie obraz gry wyglądał podobnie jak miało to miejsce w pierwszych czterdziestu pięciu minutach. Wciąż stroną atakującą był Liverpool. Wreszcie, w 59. minucie ataki “The Reds” przyniosły zamierzony efekt. Po podaniu Jordana Hendersona piłkę do siatki skierował Raheem Sterling, wyrównując tym samym stan meczu.
Liverpool próbował pójść za ciosem i zdobyć zwycięską bramkę. Gracze Chelsea momentami wyglądali tak, jakby zostali jeszcze w szatni. Mimo nie najlepszej dyspozycji, potrafili jednak skutecznie się bronić, a w bramce doskonale spisywał się Thibaut Courtois. Wynik remisowy utrzymał się do końca spotkania i kwestia awansu do finału pozostaje otwarta.
Rewanż odbędzie się za tydzień na Stamford Bridge.

Liverpool FC – Chelsea FC 1:1 (0:1)
Gol 0:1 – 18′ – Eden Hazard (k.)
Gol 1:1 – 59′ – Raheem Sterling