Platini: “VAR nie sprawił, że mecze są bardziej sprawiedliwe”

Michel Platini

dhakatribune.com

Michel Platini w wywiadzie dla L’Equipe wypowiedział się między innymi o kadrze mistrzów świata oraz technologii VAR.

 

 

“Francuscy pomocnicy to nie Xavi, Iniesta czy Messi. Gra na mistrzostwach świata nie polega na ładnej grze, ale skutecznej, żeby wygrać cztery mecze fazy pucharowej w przeciągu dziesięciu dni. Francja wygrała, ponieważ była najbardziej kompletna” – stwierdził Michel Platini odnośnie kadrze Didiera Deschampsa.

Na porównanie meczu finałowego przeciwko Chorwacji a półfinałem z Niemcami z 1982 roku, legendarny napastnik powiedział: “Oba mecze są historią francuskiej piłki. Mistrzostwa Świata to przede wszystkim emocje. Ostatecznie wszyscy integrujemy się z ludźmi na ulicach, ponieważ Francja wygrała swoistą wojnę futbolową przeciwko wszystkim innym krajom.”

 

“VAR pozostaje w kwestii interpretacji sędziego”

 

Po debiucie systemu VAR na wielkiej scenie, Michel Platini nadal pozostaje sceptyczny wobec nowej technologii: “VAR to tak naprawdę DIY. Nie sprawił, że mecze są bardziej sprawiedliwe. Weźmy pod lupę finał Mistrzostw Świata: był VAR, a jednak przy pierwszym golu dla Francji, moim zdaniem, nie było faulu. Następnie przy drugim golu dla Francji, sędzia staje się wyrocznią. Była tam ręka czy nie? Biorąc pod uwagę prędkość akcji, zawodnik nie miał szans odsunąć ręki. Dzięki powtórkom, cała sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Ostatecznie sędzia widzi coś i gwiżdże karę. Gdzie jest postęp, gdzie jest sprawiedliwość? To wszystko pozostaje w kwestii interpretacji sędziego.”


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *