Plan zgrupowania przygotowawczego Lecha Poznań

Gytkjaer

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Lech Poznań odbędzie jedno zgrupowanie, na które poleci do tureckiego Belek. Tam zawodnicy Dariusza Żurawia rozegrają cztery sparingi m.in. z Szachtarem Donieck.

“Kolejorz” w ostatnich tygodniach może pochwalić się serią siedmiu meczów bez porażki biorąc pod uwagę rozgrywki Totolotek Pucharu Polski. Do końca tego roku pozostały dwa spotkania, w których drużyna z Wielkopolski zmierzy się z niedawnym liderem Śląskiem Wrocław oraz mającą spore problemy z Arką Gdynia. Dzień po ligowym meczu z “Arkowcami” piłkarze wyjadą na świąteczne urlopy, po których wrócą 8 stycznia. Przez prawie dziesięć dni będą trenowali na obiektach treningowych usytuowanych w sąsiedztwie stadionu przy ulicy Bułgarskiej.

19 stycznia “Lechici” wylecą do tureckiego Belek, gdzie będą czekać aż cztery starcia sparingowe – z austriackim SKN St. Pölten, ukraińskim Szachtarem Donieck, słoweńskim NK Maribor oraz serbskim FK Vozdovac. Do Poznania wrócą 29 stycznia i być może rozegrają jeszcze jedno spotkanie, ale uzależnione jest to od terminarza 21. kolejki PKO Ekstraklasy. Pierwszym ligowym rywalem “Kolejorza” będzie beniaminek Raków Częstochowa.

Plan przygotowań Lecha Poznań:

8 stycznia – powrót do Poznania po urlopach
9-18 stycznia – treningi na obiektach przy ulicy Bułgarskiej
19 stycznia – wylot do tureckiego Belek
22 stycznia – pierwszy sparing: Lech Poznań – SKN St. Pölten (Austria)
25 stycznia – drugi sparing: Lech Poznań – Szachtar Donieck (Ukraina)
28 stycznia – trzeci i czwarty sparing: Lech Poznań – NK Maribor (Słowenia) oraz Lech Poznań – FK Vozdovac (Serbia)

źródło: lechpoznan.pl / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *