PKO Ektraklasa: Miał być hit kolejki, wyszła demolka. Lech rozbił Wisłę

Adriel D´Avila Ba Loua

Prowadzący w tabeli Lech Poznań w 8. kolejce ekstraklasy podejmował czwartą Wisłę Kraków.

Lider to jedna z dwóch niepokonanych wciąż w tym sezonie ekstraklasy drużyn. Do tego Lech i Wisła zdobyły dotychczas po 13 goli, są najskuteczniejsze w lidze. To wszystko mocno podkręcało kibiców na duże emocje w tym meczu.

“Kolejorz” jednak był wyraźnie miał przewagę przez całe spotkanie.. Udokumentował to w 29. minucie. Na strzał z około szesnastu metrów zdecydował się Joao Amaral. Fatalnie interweniował Paweł Kieszek i mieliśmy 1:0 dla Lecha.

Dużo zamieszania na połowie rywali kreował w tym meczu Adriel Ba Loua. I w końcu też doczekał się swojej bramki w doliczonym czasie. Gospodarze przeprowadzili składną, ofensywną akcję, którą wykończył wspomniany Ba Loua.

Lech kontynuował świetną grę w drugiej połowie. Pierwsze trafienie w nowych barwach zaliczył Pedro Rebocho. Potem dwie bramki (w tym jedną z karnego) dorzucił Mikael Ishak. “Kolejorz” potwierdza dobrą dyspozycję na początku sezonu.

17.09.2021, godz. 20:20, 8. kolejka PKO Ekstraklasy

Lech Poznań – Wisła Kraków 5:0 (2:0)

Amaral 29′, Ba Loua 45+1′, Rebocho 52′, Ishak 60′ i 76′ (kar.)

Lech Poznań: Mickey van der Hart (22′ Filip Bednarek) – Joel Pereira, Lubomir Satka, Bartosz Salamon, Pedro Rebocho, Jesper Karlstrom (64′ Radosław Murawski), Nika Kwekweskiri (73′ Antoni Kozubal), Adriel Ba Loua, Joao Amaral (73′ Dani Ramirez), Jakub Kamiński (64′ Michał Skóraś), Mikael Ishak.

Wisła Kraków: Paweł Kieszek – Konrad Gruszkowski, Serafin Szota, Michal Frydrych, Matej Hanousek, Michal Skvarka (67′ Stefan Savić), Aschraf El Mahdioui, Patryk Plewka (58′ Georgij Żukow), Yaw Yeboah (58′ Dor Hugi), Felicio Brown Forbes (85′ Hubert Sobol), Jan Kliment (58′ Mateusz Młyński).

Żółte kartki: Lech Poznań: Jesper Karlstroem, Dani Ramirez. Wisła Kraków: Michal Frydrych, Michal Skvarka, Aschraf El Mahdioui, Konrad Gruszkowski, Serafin Szota, Felicio Brown Forbes.

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

Widzów: 26 890.