PKO Ekstraklasa: Zawodnik Wisły Płock w młodzieżowej kadrze swojego kraju

Wisła Płock - Arka Gdynia 0:0, 20.06.2020 / fot. Mikołaj Barbanell

Najbliższy dwa tygodnie przyniosą rozwiązania w grupach eliminacyjnych do Mistrzostw Europy U-21. Z punktu widzenia Polaków najistotniejsza będzie forma graczy Macieja Stolarczyka, ale i w innych meczach również nie zabraknie “polskich akcentów”. Do swoich reprezentacji zostało powołanych kilku piłkarzy z PKO BP Ekstraklasy.

Selekcjoner kadry Litwy do lat 21 postanowił w najbliższych starciach o punkty dać szansę Titasowi Milasiusowi, zawodnikowi Wisły Płock. 19-latek sukcesywnie pokonuje kolejne grupy młodzieżowe swojej reprezentacji. W obecnej kategorii wiekowej udało mu się zanotować dotychczas siedem meczów. Jego kraj przydzielono do zestawu “D”, w którym najlepiej aktualnie sobie radzą Czesi. Nasi sąsiedzi geograficzni zainkasowali osiemnaście punktów i mają jedno oczko przewagi nad Szkocją. Jednakże, szkocka ekipa, jak i goniąca Chorwacja rozegrali o jedną rywalizację mniej. Litewska drużyna straciła już arytmetyczne szanse na wyjazd na przyszłoroczną imprezę, lecz nie zmienia to faktu, że starcia z San Marino i wspomnianymi wyżej Chorwatami będą dobrymi sposobnościami na zaprezentowanie się z jak najlepszej strony.

Mecz z San Marino odbędzie się już za tydzień, a zakończenie trudów eliminacji czeka ich 17 dnia listopada. Kibice popularnych “Nafciarzy” będą chcieli zobaczyć swojego pupila w akcji. Były snajper, między innymi, Vilniaus FM, nie zdobył jeszcze gola dla swojej ojczyzny w tym przedziale wiekowym.

Źródło: portal 90minut.pl, portal Transfermarkt, własne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.