PKO Ekstraklasa: Zagłębie Lubin z przełamaniem, Wisła Płock wciąż bezradna na wyjazdach

zaglebie.com

Zagłębie Lubin po czterech meczach z kolejnymi porażkami, na inaugurację 22. kolejki PKO Ekstraklasy ograło Wisłę Płock (3:1).

W ostatni weekend upadła twierdza w Płocku. Wisła musiała uznać wyższość Piasta Gliwice (0:2), który po słabszym fragmencie w sezonie nabrał dzięki temu oddechu. Nie byliśmy sobą. Jeśli chodzi o absencje w naszej drużynie, to wciąż nie jest do naszej pełnej dyspozycji Damian Warchoł. Na pewno czeka nas trudny pojedynek. Co prawda Zagłębie Lubin rozpoczęło rundę od dwóch przegranych, ale w ich grze widać na pewno duże przebłyski – przyznał Maciej Bartoszek.

W ogromnym dołku są Miedziowi, którzy są w strefie spadkowej i nie mogą sobie pozwolić na tracenie punktów zwłaszcza na własnym obiekcie. Za tydzień derby Dolnego Śląska, dlatego motywacji w tych dniach nie będzie brakować. Piotr Stokowiec musi natchnąć w zespół nowego ducha.

W jedenastej minucie niepilnowany Łukasz Sekulski sprytnie wymanewrował obrońców i po krótkiej analizie na wozie VAR nie dopatrzono się spalonego i goście mogli cieszyć się z prowadzenia. W 31. minucie Kacper Chodyna płaskim podaniem znalazł Martina Doleżala i Czech po dobitce pokonał Krzysztofa Kamińskiego, który za nie interweniował najlepiej.

Po pierwszej połowie z dobrej strony pokazał się Koki Hinokio, któremu skrócono wypożyczenie do Stali Mielec. W 59. minucie Łukasz Łakomy znakomicie zacentrował do Michala Doleżala, który ustrzelił dublet. Sześc minut później wynik dla Zagłębie podwyższył 21-letni Łukasz Łakomy, który wykończył składną akcję gospodarzy. W końcówce Sasa Balić skierował piłkę do własnej bramki, lecz Daniel Stefański cofnął gola i ostatecznie to trzy punkty pozostały w Lubinie.