PKO Ekstraklasa: Wyrównany mecz w Lubinie, Zagłębie remisuje z Lechią

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk, 28.06.2020 | fot. Mikołaj Barbanell

W meczu 8. kolejki PKO Ekstraklasy Zagłębie Lubin zremisowało z Lechią Gdańsk 1:1.

W drugim meczu 8. kolejki PKO Ekstraklasy trzecie w tabeli Zagłębie Lubin podejmowało ósmą Lechię. W poprzednich swoich meczach obie drużyny poniosły porażkę, Miedziowi przegrali z Legią Warszawa 1:2, natomiast podopieczni Piotra Stokowca ulegli Pogoni Szczecin 0:1.

Spotkanie kapitalnie rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy już w 3. minucie wyszli na prowadzenie. Filip Starzyński dośrodkował w szesnastkę z rzutu rożnego, głową uderzył Ľubomír Guldan i pewnie pokonał golkipeera. Do remisu mógł doprowadzić Kenneth Saief, który zdecydował się na kopnięcie z dystansu, lecz strzelił bardzo niecelnie. Znacznie bliżej zdobycia bramki wyrównującej był Jarosław Kubicki, pomocnik Lechii uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego jednak świetnie w bramce zachował się Dominik Hładun. Drugiego gola mogli strzelić też Miedziowi, instynktowanie w polu karnym strzelał Samuel Mráz, ale minimalnie przestrzelił. W końcówce pierwszej połowy stuprocentową szansę zmarnowali podopieczni Piotra Stokowca, Flávio Paixão posłał futbolówkę w szesnastkę, bez przyjmowania uderzył Conrado jednak po raz kolejny kapitalnie interweniował Hładun. Do przerwy Zagłębie prowadziło z biało-zielonymi 1:0.

Od początku drugiej połowy Lechia ruszyła do ataku, aby odrobić straty. Dobre okazje na doprowadzenie do remisu mieli obrońcy, Karol Fila i Michał Nalepa, lecz ich strzały okazały się minimalnie niecelnie. Niewykorzystane okazje mogły się zemścić na podopiecznych Piotra Stokowca, gdy Saša Živec był oko w oko z Dušanem Kuciakiem, ale trafił prosto w bramkarza biało-zielonych. Lechia z każdą minutą miała coraz większą przewagę i w końcu udało im się wyrównać, co prawda z rzutu karnego, który pewnie został wykorzystany przez Flávio, ale ta bramka należała się gościom. Po golu wyrównującym tempo meczu trochę siadło i w końcowych minutach obie drużyny grały tak, jakby ten remis im wystarczył i ostatecznie mecz zakończył się właśnie remisem.

Podział punktów w tym spotkaniu jest sprawiedliwy, w pierwszej połowie lepszą drużyną było Zagłębie, w drugiej Lechia. Ostatnie minuty z obu stron wyglądały tak, jakby obie drużyny bały się zaryzykować i remis im wystarczył, więc ten remis padł