PKO Ekstraklasa: Wynik lepszy niż gra, Pogoń ogrywa beniaminka

Michał Kucharczyk

Michał Kucharczyk, fot. twitter.com/PogonSzczecin

Pogoń Szczecin odniosła zwycięstwo ze Stalą Mielec (2:0) w ramach dwunastej kolejki PKO Ekstraklasy.

Ostatnia dyspozycja “Portowców” nie jest najwyższa. Ledwie jedno zwycięstwo w pięciu ostatnich meczach jest rozczarowująca. W zespole beniaminka zdecydowano się z kolei niedawno na zmianę na stołku trenerskim i widoczna jest już ręka Leszka Ojrzyńskiego. –  Będą starali się grać agresywnie, zdominować nas, będą nastawieni na walkę. My gramy u siebie i chcemy osiągnąć dobry wynik. Zdajemy sobie sprawę, że po meczu w Płocku jest dużo krytyki. W pewnym sensie jest to uzasadnione, bo są różne perspektywy. Musimy pokazać nasze podstawy – podkreślał Kosta Runjaić.

Z animuszem rozpoczęli gospodarze i pierwsza odsłona należała dla nich. W 43. minucie Santeri Hostikka zdecydował się na silne uderzenie, które przed siebie wybił Michał Gliwa i do futbolówki dopadł Luka Zahović, który tym samym strzelił pierwszego gola w barwach Pogoni. Tuż po przerwie Bożidar Czorbadżijski uderzył ręką rywala i arbiter podyktował jedenastkę, który na gola zamienił Kamil Drygas. Ekipa Runjaicia spokojnie doprowadzili dwubramkowe prowadzenie do końca.