PKO Ekstraklasa: Wspaniały powrót Jagiellonii Białystok, Raków Częstochowa traci punkty

pilkarskiswiat.com

Raków Częstochowa nie utrzymał dwubramkowego prowadzenia z Jagiellonią Białystok i jedynie zremisował (2:2) w piątej kolejce PKO Ekstraklasy.

W Częstochowie skupieni są na eliminacjach do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy i już czwartek ciężka przeprawa ze Slavią Praga. Wcześniej jednak należało podjąć Jagiellonię Białystok, która doznała trzech kolejnych porażek.  – Raków nie jest jakimś „monsterem” niemożliwym do pokonania. To normalny przeciwnik i interesuje mnie, jak mogę z nim wygrać – zapewniał Maciej Stolarczyk.

Już w trzeciej minucie doskonałą asystą zaliczył Fabian Piasecki przy trafieniu Bartosza Nowaka, którego sprowadzono z Górnika Zabrze i Marek Papszun musi być z niego zadowolony. W dziesiątej minucie wynik podwyższyli gospodarze, a tym razem nie popisał się Bojan Nastić, który skierował futbolówkę do własnej siatki.

W 63. minucie Portugalczyk Nene zdecydował się wydawało się na rozpaczliwy strzał zza pola karnego, ale fatalnie zachował się Kacper Trelowski, który nie zapobiegł utracie gola. 27-letni pomocnik został sprowadzony przez Jagę z portugalskiej ekstraklasy – z Santa Clara. W 85. minucie w końcu goście dopięli swego, a genialnie zachował się Jesus Imaz. Hiszpan skierował piłkę do bramki “szczupakiem”.

14.08.2022, 5. kolejka PKO Ekstraklasy, Miejski Stadion Piłkarski, Widzów: 5 348

Raków Częstochowa – Jagiellonia Białystok 2:2 (2:0)

Bartosz Nowak 3′, Bojan Nastić 10′ (sam) – Nene 63′, Jesus Imaz 85′

Raków: Kacper Trelowski – Bogdan Racovitan (Dejan Sorescu 89′), Zoran Arsenić, Milan Rundić – Fran Tudor, Walerian Gwilia (Giannis Papanikolaou 75′), Szymon Czyż, Patryk Kun – Mateusz Wdowiak (Ivi Lopez 76′), Bartosz Nowak (Wladyslaw Kocherin 61′) – Fabian Piasecki (Sebastian Musiolik 60′)

Jagiellonia:  Zlatan Alomerović – Tomas Prikryl, Bogdan Tiru, Mateusz Skrzypczak, Bojan Nastić (Israel Puerto 90+2′) – Bartłomiej Wdowik, Taras Romanczuk (Martin Pospisil 73′), Jesus Imaz, Bartosz Bida (Nene 46′) – Fedor Cernych (Wojciech Łaski 73′), Marc Gual (Mateusz Kowalski 90+6′)

Żółte kartki: Bogdan Racovitan, Zoran Arsenić – Taras Romanczuk, Tomas Prikryl, Nene, Zlatan Alomerović

Sędzia: Damian Sylwestrzak (Wrocław)