PKO Ekstraklasa: Wisła Płock wygrywa z Górnikiem Zabrze i zapewnia sobie utrzymanie

W meczu 34. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Płock wygrała z Górnikiem Zabrze 1:0. Jedynego gola zdobył Hubert Adamczyk, dzięki temu zwycięstwu podopieczni Radosława Sobolewskiego zapewnili sobie utrzymanie i zdegradowali ligę niżej Arkę Gdynia.

Wiśle przed tym meczem brakowało punktu, by mieć pewne utrzymanie, więc dziś byli bardzo zmotywowani, aby mieć już problem z głowy. Górnik byt w Ekstraklasie zapewnił sobie już kilka kolejek temu, dlatego Marcin Brosz postanowił zarotować składem.

W pierwszej połowie widzieliśmy tylko jedną groźną okazję. W 38. minucie Aleksander Paluszek świetnie wybił futbolówkę z lini bramkowej, dopadł do niej Ángel García, który kopnął jednak w trybuny. Poza tymi dwoma strzałami gospodarzy nic więcej się nie wydarzyło i wszyscy chyba oczekiwali, że w drugiej części się to zmieni.

I  już na początku drugiej połowy mieliśmy pierwszy strzał, Daniel Ściślak uderzył jednak bardzo niecelnie. Jeszcze lepszą okazję na zdobycie gola miał Jesús Jiménez, lecz dobrą interwencją popisał się Krzysztof Kamiński. Wydawało się, że to podopieczni Marcina Brosza będą bliżej wyjścia na prowadzenie, a dosyć nieoczekiwanie zrobili to gospodarze. Mateusz Szwoch zdecydował się na uderzenie z ostrego kąta, Martin Chudý odbił piłkę wprost pod nogi Huberta Adamczyka, ten strzelił technicznie i pięknym uderzeniem pokonał golkipera gości. W 82. minucie Wisła miała okazja na podwyższenie prowadzenia, Dominik Furman z rzutu karnego strzelił prosto w ręce bramkarza Górnika, który pewnie chwycił piłkę. W doliczonym czasie gry jeszcze punkt dla Górnika mógł uratować Erik Jirka, ale kopnął w trybuny i ostatecznie Wisła wygrała 1:0 i zapewniła sobie utrzymanie, degradując tym samym Arkę Gdynia do I ligi.

Pierwsza połowa meczu była tragiczna i naprawdę nie dało się tego oglądać, druga część już była zdecydowanie lepsza i zadecydował jeden gol, który dał Wiśle trzy punkty, a przede wszystkim utrzymanie.