PKO Ekstraklasa: Wisła Kraków straciła gola w 94. minucie i wypuściła z rąk zwycięstwo

KRAKOW 10.06.2020 MECZ 29. KOLEJKA PKO EKSTRAKLASA SEZON 2019/20 POLISH FOOTBALL TOP LEAGUE MATCH IN KRAKOW: WISLA KRAKOW - RAKOW CZESTOCHOWA NZ RAFAL JANICKI FOT JAKUB GRUCA / 400mm.pl

W pierwszym niedzielnym meczu trzeciej kolejki PKO Ekstraklasy, Pogoń Szczecin na własnym obiekcie zremisowała z Wisłą Kraków (2:2) po golu w 94. minucie.

“Biała Gwiazda” po fatalnym poprzednim sezonie, tym razem dokonał kilku ciekawych wzmocnień. W niedzielę czekała ich ciężka rywalizacja w Szczecinie. – Oglądałem na żywo ostatnie spotkanie Pogoni w meczu Pucharu Polski. Widziałem również ich wcześniejsze spotkania i widać, że jest to drużyna, która dużo biega, lubi grać pressingiem i bardzo dobrze reaguje po stracie piłki. W jej szeregach znajdują się dobrzy piłkarze, zwłaszcza w środku pola – ocenił Artur Skowronek.

W 6 ostatnich meczach w Ekstraklasie Pogoń Szczecin zawsze strzelała gola jako pierwsza (źródło: ekstraklasa.org)

Pierwsza bramka dla gości padła po fantastycznym przyjęciu piłki przez Jeana Carlosa Silvę, który posłał piłkę do siatki półwolejem. W 8. minucie szybki atak “Portowców” zakończył się samobójczym strzałem Lukasa Klemenza. W przerwie opiekun 13-krotnych mistrzów Polski dokonał zmiany i kontuzjowanego Lukasa Klemenza zastąpił Stefan Savić. 26-letni Austriak w 57. minucie zanotował asystę przy trafieniu Chuki, który z pierwszej piłki zaskoczył Dante Stipicę. Gospodarze w ostatnim kwadransie się aktywniejsi i w czwartej minucie doliczonego czasu Konstantinos Triantafyllopoulos strzałem głową zapewnił punkt Pogoni. Wisła Kraków już w piątek podejmie przy Reymonta imienniczkę z Płocka.