PKO Ekstraklasa: Warta Poznań z trzecią wygraną na wyjeździe, Cracovia znowu bez triumfu

W siódmej kolejce PKO Ekstraklasy, Cracovia uległa na własnym obiekcie z Wartą Poznań (0:2). Gole na wagę trzech punktów dla gości strzelili Słowak Adam Zrelak oraz Dawid Szymonowicz.

Dramatyczną diagnozę usłyszał Kamil Pestka po meczu ze Śląskiem Wrocław (1:1). Lewy obrońca zerwał więzadła krzyżowe w kolanie. – Wiele wskazuje na to, że Kamila zabraknie już do końca sezonu. Mamy końcówkę sierpnia, teraz czeka go zabieg, a później rehabilitacja – stwierdził Jacek Zieliński. To nie tylko fatalne wieści dla Pasów, ale też dla Czesława Michniewicza, bo piłkarz znajdował się blisko reprezentacji Polski.

Warciarze w Grodzisku Wielkopolskim przegrali dotychczas wszystkie mecze. Lepiej radzą sobie na wyjazdach, gdzie odnieśli dwa zwycięstwa i po trzecie z rzędu wybrali się do Krakowa. –  Rywale mają mobilne skrzydła, które lubią wbiegać za linię obrony, nowy napastnik Patryk Makuch potrafi utrzymać piłkę i zgrać ją do kolegów – zauważał Dawid Szulczek. Dodał, że odwleka się powrót Bartosza Kieliby. – Wrócił już Michał Jakóbowski i strzelił gola w sparingu ze Śląskiem II Wrocław. Z pełnym obciążeniem trenuje Miłosz Szczepański – zaznaczył.

Przed niedzielnym meczem uczczono minutą ciszy pamięć Andrzeja Stanowskiego, który pisał dla krakowskich mediów i był szczególnie związany z Cracovią. W 20. minucie Benjamin Kallman zagrał do wychodzącego na doskonałą sytuację Patryk Makuch. Napastnik źle przymierzył i Adrian Lis został bohaterem gości zatrzymując piłkę szeroko wysuniętą nogą. W 33. minucie Robert Ivanov przyładował zza pola karnego i poprzeczka uratowała Karola Niemczyckiego.

Po przerwie żaden zespół nie zdołał stworzyć przewagi i przy Kałuży zanosiło na bezbramkowy remis. W końcu na trzy minuty przed regulaminowym czasem gry piłkę do siatki zapakował Adam Zrelak, a asystę zaliczył Mateusz Kupczak. Jeszcze w końcówce bramkę dołożył i poznaniacy wypunktowali słabości rywali.

28.08.2022, 7. kolejka PKO Ekstraklasy, Stadion im. Józefa Piłsudskiego, Widzów: 6 548

Cracovia – Warta Poznań 0:2 (0:0)

Adam Zrelak 87′, Dawid Szymonowicz 90+5′

Cracovia: Karol Niemczycki – Cornel Rapa (Otar Kakabadze 64′), Matej Rodin, Virgil Ghița, Jakub Jugas, Michal Siplak – Mathias Hebo Rasmussen, Michał Rakoczy (Jakub Myszor 69′), Takuto Oshima (Filip Loshaj 69′) – Benjamin Kallman, Patryk Makuch

Warta: Adrian Lis – Jan Grzesik, Dawid Szymonowicz, Robert Ivanov, Dimitrios Stavropoulos (Wiktor Pleśnierowicz 90+1′), Konrad Matuszewski (Kajetan Szmyt 80′) – Miłosz Szczepański (Niilo Maenpaa 61′), Michał Kopczyński (Jakub Kiełb 61′), Maciej Żurawski (Mateusz Kupczak 61′), Miguel Luis – Adam Zrelak

Żółte kartki: Michal Siplak, Jakub Jugas – Miłosz Szczepański, Mateusz Kupczak

Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok)