PKO Ekstraklasa: Warta Poznań wywiozła punkt z Lubina

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Zagłębie Lubin bezbramkowo zremisowało z Wartą Poznań na inaugurację 26. kolejki PKO Ekstraklasy. Bliżej zwycięstwa byli goście, którzy trafili w poprzeczkę.

Dla Warty Poznań dzisiejsze spotkanie na Dolnym Śląsku było 500. w historii występów w najwyższej lidze piłkarskiej. Przed przerwą na kadrę, Zieloni ograli Lechię Gdańsk (2:0) i są o krok od utrzymania w elicie. – Przerwa na pewno wpłynęła na zespół pozytywnie. Potrzebowaliśmy trochę odpocząć mentalnie. Dla wszystkich, którzy być może nie pamiętają, Warta jeszcze nie tak dawno miała serię 9 meczów bez wygranej, w których nie zdobyła bramki w Ekstraklasie. Dopóki więc nie zrealizujemy celu, koncentrujemy się na tym, żeby go osiągnąć – mówił Dawid Szulczek.

W 11. minucie doskonałą okazję zmarnował Damjan Bohar, a świetną interwencją wykazał się Adrian Lis i uchronił swój zespół przed strata gola. Próba Miguela Luisa w 34. minucie delikatnie minęła lewy słupek. Nieliczne sytuacja sprawiły, że pierwsza odsłona upłynęła w sennym tempie. Tuż po zmianie stron, z urazem zszedł Jakub Kiełb, co jeszcze w 16. minucie to samo spotkało Mateusza Grzybka. W 71. minucie po centrze z prawej strony Adama Zrelaka do piłki dopadł Konrad Matuszewski, ale na posterunku był Grek Sokratis Dioudis. W 82. minucie Miłosz Szczepański zdecydował się na silne uderzenie z dystansu i futbolówka odbiła się na poprzeczce. W doliczonym czasie gry, Adria Lis wyłożył piłkę Łukaszowi Łakomemu, który próbował przelobować golkipera, ale ten zdołał wybronić groźny strzał. Niestety gole nie padły w Lubinie, a z takiego obrotu spraw więcej zadowolenia było w drużynie Miedziowych, którzy chcą jak najszybciej zachować ligowy byt.